Maggie Gyllenhaal bez wątpienia zaszalała z budżetem Panny młodej! W szczególności kosztowne okazały się być dokrętki, które była zmuszona wykonać.
Panna młoda! od Maggie Gyllenhaal w kinach na całym świecie pojawi się już 6 marca 2026 roku. Jest to bez wątpienia jeden z najbardziej wyczekiwanych horrorów tego roku. Po drodze miał jednak pewne problemy produkcyjne. Przede wszystkim znaczna część osób zastanawiała się jakim cudem Gyllenhaal namówiła Warner Bros., aby te przeznaczyło prawie 100 mln dolarów na The Birde!, biorąc pod uwagę fakt, że w przeszłości wyreżyserowała tylko jeden film. Warto zaznaczyć, że początkowo Gyllenhaal z realizacją swojego projektu zwróciła się do Netflixa żądając 65 mln dolarów, ale jej odmówiono z powodu zbyt wysokich kosztów.
W lutym zeszłego roku odbył się pokazy testowy Panny młodej! i niestety otrzymała ona dość słabe noty. Z tego właśnie powodu postanowiono zdecydować się na dokrętki, które automatycznie przesunęły datę premiery filmu o parę miesięcy.
Okazuje się, że dokrętki te były dość kosztowne. Magazyn Puck informuje, że kosztować miały one aż 20 mln dolarów (!), więc budżet Panny młodej! bez wątpienia musiał przekroczyć 100 mln. Wspomniane dokrętki miały zostać zlecone przez szefów Warner Bros., Pam Abdy i Michaela De Lucę, którzy nie byli zadowoleni z filmu po pokazie testowym.
Na sam koniec warto wspomnieć, że jedynym filmem nakręconym przez Maggie Gyllenhaal oprócz The Bride! jest świetnie przyjęta Córka z Olivią Colman. Budżet tej produkcji wyniósł jedynie 5 mln dolarów, więc Gyllenhaal zrobiła naprawdę ogromny przeskok.
W The Bride! samotny Frankenstein (Bale) udaje się do Chicago lat 30., by poprosić przełomową naukowczynię dr Euphronious (Annette Bening) o stworzenie dla niego towarzyszki. Oboje ożywiają zamordowaną młodą kobietę, tak rodzi się Narzeczona (Buckley). To, co potem następuje, przerasta najśmielsze wyobrażenia: morderstwo! Opętanie! Dziki i radykalny ruch kulturowy! Zakazani kochankowie w wybuchowym romansie!
W obsadzie filmu znajdują się także Peter Sarsgaard, Annette Bening, nominowany do Oscara Jake Gyllenhaal oraz laureatka Oscara Penélope Cruz. Maggie Gyllenhaal reżyseruje film na podstawie własnego scenariusza i produkuje go wraz z nominowaną do Oscara Emmą Tillinger Koskoff, Talią Kleinhendler i Osnat Handelsman Keren. Producentami wykonawczymi są Carla Raij, David Webb i Courtney Kivowitz.
Źródło: worldofreel.com/ Ilustracja wprowadzenia: Kadr z filmu Panna młoda!
Absolwentka Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Ogląda tyle filmów i seriali ile tylko się da. Ogromna fanka Władcy Pierścieni, Piratów z Karaibów, Cate Blanchet oraz Florence Pugh. Uwielbia kameralne kino i nie jest w stanie znieść musicali. Do ulubionych reżyserów zalicza Yorgosa Lanthimosa, Quentina Tarantino, Wesa Andersona i Martina Scorsese.