Piraci z Karaibów – Johnny Depp powróci do obsady? Petycja o przywrócenie aktora reaktywowana!

Petycja sprzed dwóch lat, która była żądaniem przywrócenia Jacka Sparrowa do Piratów z Karaibów, została wznowiona. Do tej pory w serwisie petycję poparło ponad 300 tysięcy sygnatariuszy. Liczą, że Johnny Depp i Piraci z Karaibów znów staną się jednością.

Jak widać, temat Johnny’ego Deppa nie cichnie, a wręcz przeciwnie. Po tym, jak dwa tygodnie temu aktor przegrał sprawę o zniesławienie – skierowaną przeciwko tabloidowi The Sun, który w swoim materiale określił go mianem żonobijcy (oryg. wife beater) – został poproszony o opuszczenie serii Fantastyczne zwierzęta. Odzew fanów był natychmiastowy i w niedługich odstępach czasu powstały dwie petycje. Pierwsza o przywrócenie Johnny’ego Deppa do roli Grindelwalda, druga o usunięcie Amber Heard z obsady Aquamana 2. Pomimo wyroku sądu w sprawie o zniesławienie niewiele się wyjaśniło. Spór między byłymi małżonkami nie został rozstrzygnięty, bowiem ci toczą własną sądową wojnę.

Zobacz również: Johnny Depp opuszcza serię Fantastyczne zwierzęta!

Surrealistyczny wyrok sądu w Wielkiej Brytanii nie zmieni mojej walki o mówienie prawdy i potwierdzam, że mam zamiar złożyć apelację. Moje postanowienie pozostaje silne i zamierzam udowodnić, że zarzuty przeciwko mnie są fałszywe. Moje życie i kariera nie zostaną zdefiniowane w tym momencie. Dziękuję za przeczytanie – pisał Johnny Depp na swoim Instagramie.

Petycja zamieszczona na serwisie change.org została opublikowana już dwa lata temu, ale dopiero teraz zyskała rozgłos. Według petycjonariuszki:

Disney stworzy reboot ze względu na Box Office Zemsty Salazara, ale nie wie, że bez Johnny’ego Deppa lub Jacka Sparrowa utonie i nigdy nie będzie w stanie zdobyć tego horyzontu, na który się kieruje.

Johnny Depp w Piratach z Karaibów - petycja

fot. change.org

Johnny Depp w swojej kultowej roli ekscentrycznego kapitana Jacka Sparrowa zdobył serca fanów, mimo iż nie był głównym bohaterem franczyzy. Jednak to jego udział wpłynął na niesamowite wyniki sprzedaży serii już od pierwszej części, czyli Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły, za którą Depp otrzymał nominację do Oscara dla najlepszego aktora.

Zobacz również: Piraci z Karaibów – Margot Robbie i scenarzystka Ptaków Nocy rozmawiają o angażu!

Z kolei ostatni epizod okazał się ogromnym rozczarowaniem. Wprowadzenie wielu nowych postaci i zawiłość fabuły zostały źle przyjęte przez widzów. Natomiast Disney ogłosił, że będzie kontynuował serię, tworząc 6. część Piratów z Karaibów, ale już bez Jacka Sparrowa. Wówczas powstała omawiana petycja, którą przez ostatnie wydarzenia reaktywowano.

Choć wydaje się, że Warner Bros. na pewno nie zmieni decyzji w sprawie Johnny’ego Deppa w Fantastycznych zwierzętach, Disney nadal może to zrobić. Oddać morza pod władanie kapitana Czarnej Perły.


Źródło: change.org / Ilustracja wprowadzenia: Disney

Redaktor prowadzący działu "Z ostatniej chwili"

Pisarz z zamiłowania, dziennikarz z pasji, fanatyk filmu i literatury. W międzyczasie poza pisaniem oddaje się szlachetnej sztuce muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?