Polityka – Misiewicz pozywa Vegę za fragmenty z udziałem symbolizującej go postaci!

No i ktoś się zdenerwował. Zasadniczo można było to brać pod uwagę, zważywszy na zaczepny ton praktycznie każdego materiału wpuszczanego przez Patryka Vegę. Ale i tak jest ciekawie.

To już nie tylko otwarta krytyka poziomu tychże fragmentów filmu Polityka – z którymi bądź co bądź Vega spotyka się od początku. Były rzecznik MON-u Bartłomiej Misiewicz wysłał w dniu dzisiejszym pozew, w którym żąda nie tylko usunięcia wizerunku, który nawiązuje do jego osoby, ale m.in. tego, żeby reżyser zamieścił przeprosiny na początku filmu i plakatach, a także opublikował je w takich gazetach, jak Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza czy Fakt. Wchodzi w to jeszcze milion złotych zadośćuczynienia oraz złożony w ramach zabezpieczenia powództwa wniosek o sądowy zakaz dystrybucji filmu.

Czy sam zainteresowany zaczął odczuwać zagrożenie? Cóż, oceńcie sami:

View this post on Instagram

Vega odpowiada Misiewiczowi. #politykapatrykvega #patrykvega

A post shared by Patryk Vega (@patryk_vega_official) on

Zobacz również: Polityka – jest kolejny fragment filmu Vegi. Ponownie Macierewicz z Misiewiczem

Kto jeszcze pojawi się w obsadzie Polityki? Na pewno będzie to Iwona Bielska, którą wcielającą się w postać wzorowaną na Krystynie Pawłowicz zobaczyć można było w udostępnionym przez reżysera klipieMarcin Bosak jako premier Mateusz Morawiecki oraz Maciej Stuhr,  którego przekonał projekt Vegi. Według doniesień dziennikarzy WP w Polityce ujrzymy również Janusza Chabiora (jako Antoniego Macierewicza), Daniela Olbrychskiego, Tomasza Oświecińskiego, Antoniego Królikowskiego i Ewę Kasprzyk.

Źródło: Wirtualne Media / Ilustracja wprowadzenia: Instagram Patryk Vega/kadr z filmu Polityka

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?