Po ogromnym sukcesie serialu dramatycznego, Dojrzewanie, jego twórca, Philip Barantini, staje przed szansą na reżyserię wielkiej produkcji jaką ma być filmowa adaptacja powieści The Alchemist.
Były aktor i twórca czwartego najpopularniejszego anglojęzycznego serialu Netflixa w historii, Barantini, prowadzi rozmowy na temat reżyserii epickiej filmowej adaptacji uwielbianej powieści The Alchemist Paulo Coelho. O kandydaturze Barantiniego na stanowisko reżysera filmu poinformowały źródła serwisu Variety. Nic nie zostało jednak jeszcze przesądzone w kwestii osoby, która wyreżyseruje film.
Producentem projektu jest Legendary. Film będzie oparty na książce Paula Coelho, wydanej po raz pierwszy w 1988 roku. Sprzedano już ponad 150 milionów egzemplarzy powieści, która przez ponad 400 tygodni znajdowała się na liście bestsellerów New York Times i ustanowiła rekord jako najczęściej tłumaczona książka żyjącego autora. Legendary, które niedawno wyprodukowało niespodziewany hit A Minecraft Movie dla Warner Bros., planuje rozpoczęcie produkcji w 2026 roku.
Barantini w chwili obecnej święci sukcesy swojego najnowszego serialu. Dojrzewanie Netflixa okazało się ogromnym przełomem w USA dla urodzonego w Liverpoolu reżysera i aktora. W dorobku Barantiniego znajdują się m.in. czterokrotnie nominowany do BAFTY film Boiling Point, który został przerobiony na udany serial BBC, mający już za sobą premierę drugiego sezonu. Barantini stworzył, wyreżyserował i wyprodukował również Malpractice dla ITV.
The Alchemist opowiada historię Santiago, młodego mężczyzny pragnącego podróżować w poszukiwaniu skarbu równie niezwykłego jak wszystkie dotychczas odkryte. Sony’s TriStar Pictures i Palmstar zaangażowały się w produkcję filmu, a TriStar zajmie się światową dystrybucją. Scenariusz napisze Jack Thorne (znany z Harry Potter i Przeklęte Dziecko oraz Mroczne materie). Barantini ma przystąpić do projektu bezpośrednio po zakończeniu pracy nad trzecim filmem z serii Enola Holmes z Millie Bobby Brown (również napisanym przez Thorne’a) dla Netflixa.
Coelho napisał książkę w zaledwie dwa tygodnie, tłumacząc później, że był w stanie pracować w takim tempie, ponieważ historia była już „napisana w [jego] duszy”. W 1994 roku ukazała się komiksowa adaptacja powieści, stworzona przez Alexandre'a Jubrana. Wydawnictwo HarperOne, będące częścią HarperCollins, wyprodukowało ilustrowaną wersję powieści z obrazami francuskiego artysty Mœbiusa, ale nie udało im się przekonać Coelho do pełnoprawnej adaptacji w formie powieści graficznej. The Alchemist: A Graphic Novel została opublikowana w 2010 roku, zaadaptowana przez Dereka Ruiza z ilustracjami autorstwa Daniela Sampere.
Źródło: Variety / ilustracja wprowadzająca: materiały prasowe
Miłośnik filmów, kultury japońskiej, Marvela i wszelkiej maści science-fiction. Autor bloga Z innego świata.