Okazuje się, że prawdziwa Annabelle znalazła swojego nowego właściciela. Mroczna lalka z uniwersum Obecności trafiła w ręce… komika. Czy będzie i jego nawiedzać?
Brzmi jak scenariusz kolejnego filmu z uniwersum Obecności, ale to wydarzyło się naprawdę. Komik i aktor Matt Rife ogłosił, że stał się nowym opiekunem najsłynniejszej nawiedzonej lalki świata – prawdziwej Annabelle. Co więcej, Rife wraz z przyjacielem Eltonem Castee wykupił dom i Muzeum Okultyzmu należące wcześniej do legendarnej pary demonologów, Eda i Lorraine Warren.
Rife poinformował o wszystkim w swoich mediach społecznościowych, pisząc:
Jeśli mnie znacie, wiecie, że jestem obsesyjnie zafascynowany paranormalnymi zjawiskami. Seria Obecność to moje ulubione horrory wszech czasów, więc czuję się niesamowicie zaszczycony, że mogę przejąć jedno z najważniejszych miejsc w historii zjawisk nadprzyrodzonych.
Przejęcie kolekcji — w tym osławionej lalki Annabelle — nastąpiło niedługo po śmierci jej poprzedniego opiekuna, Dana Rivery, który zmarł w czerwcu z przyczyn naturalnych podczas trasy z nawiedzoną lalką.
Obecność 4: Ostatnie namaszczenie to następny fascynujący rozdział kultowego uniwersum kinowego Obecność, opartego na prawdziwych wydarzeniach. W tej sugestywnej i mrożącej krew w żyłach części popularnego cyklu Vera Farmiga i Patrick Wilson jeszcze raz spotykają się, żeby po raz ostatni wcielić się w role słynnych, autentycznych badaczy zjawisk paranormalnych – Eda i Lorraine Warrenów. U boku Farmigi i Wilsona występują Mia Tomlinson i Ben Hardy. Wcielają się, odpowiednio, w córkę Eda i Lorraine - Judy Warren oraz w jej chłopaka, Tony'ego Sperę. Oprócz nich w filmie grają Steve Coulter, powracający w roli ojca Gordona, Rebecca Calder, Elliot Cowan, Kíla Lord Cassidy, Beau Gadsdon, John Brotherton i Shannon Kook. Chaves wyreżyserował film na podstawie scenariusza Iana Goldberga, Richarda Nainga i Davida Leslie Johnsona-McGoldricka. Autorami pomysłu są David Leslie Johnson-McGoldrick i James Wan. W filmie wykorzystano postaci, stworzone przez Chada Hayesa i Careya W. Hayesa. Producentami wykonawczymi są Michael Clear, Judson Scott, Natalia Safran, John Rickard, Hans Ritter i David Leslie Johnson-McGoldrick.
Źródło: comingsoon.net / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe
Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.