Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Puchatek: Krew i miód 2 trafi do polskich kin. Ujawniono datę premiery!

Autor: Konrad Stawiński
15 marca 2024
Puchatek: Krew i miód 2 trafi do polskich kin. Ujawniono datę premiery!

Puchatek: Krew i miód 2 pojawi się wkrótce na ekranach rodzimych kin. Dystrybutor Monolith Films ujawnił polską datę premiery horroru. Zaprezentował również zwiastun slashera.

Pierwsza część filmu Puchatek: Krew i miód to przede wszystkim jedno z największych zaskoczeń ubiegłorocznego box office. Niskobudżetowy i niezależny slasher za 100 tysięcy dolarów, który miał trafić do streamingu, doczekał się międzynarodowej dystrybucji, stał się światowym fenomenem i zarobił w kinach blisko 5 milionów dolarów. Za sukcesem finansowym nie poszła jakość artystyczna filmu, co ostatnio potwierdziła kapituła Złotych Malin wręczając horrorowi pięć antynagród, w tym za najgorszy film roku. 

Więcej o przeróbkach kultowych bajek na Movies Room:

Antynagrody, opinie widzów o bezczeszczeniu bajki czy miażdżące recenzje krytyków nie stanęły oczywiście na przeszkodzie, by zrealizować sequel – Puchatek: Krew i miód 2. W końcu slasher zakazany został tylko w administrowanych przez Chiny Hongkongu i Makau. W Polsce to nie nastąpiło, więc kontynuacja historii żądnego słodkości oraz mordu Puchatka, a także towarzyszącego mu gangu zwyrodniałych zwierzaków ze Stumilowego Lasu nie ominie polskich kin i multipleksów. 

Kiedy premiera Puchatek: Krew i miód 2 w Polsce?

Horror trafi na ekrany polskich kin 31 maja 2024 r. Za dystrybucję w Polsce odpowiada firma Monolith Films.

O czym opowie sequel?

Pięć miesięcy po masakrze w Stumilowym Lesie, Krzyś próbuje wrócić do normalnego życia. Policja szuka domniemanych bestii w miejscu masowego mordu, ale większość okolicznych mieszkańców uważa Krzysia za prawdziwego sprawcę. Tymczasem chłopak podczas terapii wraca do dramatycznych wydarzeń z dzieciństwa, gdy podczas jego piątych urodzin, uprowadzona została grupa dzieci wraz jego bratem bliźniakiem. Ukryty w głębi Stumilowego Lasu Puchatek wciąż pała rządzą zemsty. Wraz z nowymi, przerażającymi kompanami chce zgładzić nie tylko Krzysia, ale wszystkich pozostałych przy życiu uczestników urodzinowego przyjęcia sprzed lat. Dla niego krew jest słodka jak miód.

Obsada i twórcy

Na stanowisku reżysera ponownie zasiadł autor pierwszej części Rhys Frake-Waterfield. W filmie wystąpią Scott Chambers, Ryan Oliva, Simon Callow, Tallulah Evans.

Polski zwiastun Puchatek: Krew i miód 2

źródło: Monolith Films / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Konrad Stawiński

Zastępca Redaktora Naczelnego
Konrad Stawiński

Kontakt: [email protected] Twitter: @KonStar18

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.