Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Reboot Hellraisera doczeka się sequela?

Autor: Julia Kanas
2 kwietnia 2024
Reboot Hellraisera doczeka się sequela?

Pierwsza odsłona historii Hellraisera miała swoją premierę w 1987 roku, a od tego czasu doczekała się już całej serii kontynuacji. Czy jej reboot również stanie się kolejną serią?

Hellraiser  powrócił (a raczej powróciła, bo tym razem tytułowa postać została kobietą) na ekrany w 2022 roku za sprawą Davida Brucknera i Hulu. Trwają właśnie rozmowy nad tym, aby również tę odsłonę przekształcić w kilkuczęściową franczyzę.

Producent Keith Levine podczas rozmowy z serwisem Comic Book potwierdził, że rozmowy dotyczą powstania kolejnej części serii. Nie wiadomo jednak, czy odtwórczyni roli Pinhead powróciłaby na plan razem z ekipą.

"Tak. Próbujemy stworzyć kontynuację i odbywały się już rozmowy". 

"Nie mogę dokładnie powiedzieć, na czym stoimy w tych rozmowach, ale Bruckner jest w nie zaangażowany. Spędziliśmy dużo czasu i energii na przywrócenie tego świata do życia".

"Uważamy więc, że pójście naprzód i przeskoczenie do kolejnego filmu będzie jeszcze bardziej szalone i jeszcze bardziej niesamowite. Więc tak, to jest coś, nad czym zdecydowanie ciężko pracujemy i mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mieli więcej wiadomości".

Nowoczesna adaptacja klasycznego horroru?

Głównym bohaterem oryginału był Frank Cotton, któremu udało się rozwiązać tajemnicę kostki Lamarchanda i wkroczyć do świata Cenobitów, czyli piekielnego wymiaru. Przywrócony przez przypadek do życia powraca za Ziemię jako przerażające monstrum. W 2022 roku Frank został zastąpiony kobiecą postacią, a w posiadanie kostki wchodzi zmagająca się z nałogiem Riley, nieświadoma, że ​​za jej pomocą przywoła Cenobitów.

Więcej o horrorach przeczytasz w Movies Room:

Jeśli Hellraiser Davida Brucknera powróci na Hulu, możemy spodziewać się kolejnych uwspółcześnień i prób odejścia od konwencji klasycznego horroru.

Źródło: ComicBook.com/ Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.