Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Alex Garland z nowym pomysłem na 28 lat później

Autor: Bianka Turzyńska
2 kwietnia 2024
Alex Garland z nowym pomysłem na 28 lat później

Alex Garland ujawnia, że zapowiedziana kontynuacja filmu 28 lat później dojdzie do skutku. W wywiadzie z The Guardian twórcy podzielili się planami dotyczącymi filmu i poinformowali, kto może pojawić się w obsadzie. 

28 lat później to film o zombie z 2002 roku, w którego obsadzie pojawili się między innymi Cillian Murphy (Oppenheimer), Christopher Eccleston (Pozostawieni), czy Naomi Harris (Moonlight). Opowiada o młodym mężczyźnie, Jimie, który wybudza się ze śpiączki w opuszczonym szpitalu podczas globalnej apokalipsy. Okazuje się, że w trakcie jego hospitalizacji na świecie pojawił się niebezpieczny wirus, który powoduje u ludzi niekontrolowaną agresją i przemienia ich w żywe trupy. Za reżyserię odpowiedzialny był Danny Boyle, natomiast scenariusz napisał Alex Garland. Film spotkał się z uznaniem krytyków i zdołał ożywić produkcje z gatunku zombie. Kontynuacja, 28 tygodni później, ostała wydana w 2007 roku.

Więcej przeczytasz na Movies Room:

28 dni w nowej formie?

Jak już wiadomo, na plan 28 lat później powrócą zarówno Garland, jak i Boyle. Nowa odsłona ma być rozszerzona do trylogii. Większość szczegółów twórcy zachowują na razie dla siebie, jednak Garland w jednym z wywiadów powiedział, że film będzie „naprawdę fajny” i „dużo bardziej spektakularny”. Tłumaczy też, że pomysł na kontynuację nagle „pojawił się w jego głowie”.

 Mam naprawdę fajny pomysł na to, ale to znacznie większy film, a jedną z cech 28 dni później było to, że był mały i punkowy, a ten pomysł jest mniej mały i punkowy. Ale ja i Danny rozmawiamy o tym. Co kilka lat wracało to pytanie, czy chcemy to zrobić, i potem z jakiegoś powodu nigdy się to nie udawało.

Cillian Murphy powróci, 22 lata później

Oczywiście nurtującym fanów pytaniem było, czy Cillian Murphy znów pojawi się w kultowym filmie o zombie. Znany aktor ostatnimi czasy święci sukcesy w swojej karierze. Zdobył między innymi Oscara za rolę J. Roberta Oppenheimera w produkcji Christophera Nolana. Mimo napiętego grafiku już od początku roku, kiedy pomysł na sequel został zapowiedziany, mówił, że jest zainteresowany powrotem. 

Ostatnio rozmawiałem z Dannym Boyle'em i powiedziałem: Danny, nakręciliśmy ten film pod koniec 2000 roku. Więc myślę, że zdecydowanie zbliżamy się do 28 lat później. Ale jak zawsze mówiłem, jestem gotów. Chętnie bym to zrobił. Jeśli Alex (Garland) uważa, że jest w tym pomysł, a Danny chce to zrobić, chętnie się włączę.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dojdzie do powstania sequelu. Danny Boyle jest zaangażowany w produkcję Civil War, dystopijnego filmu o grupie dziennikarzy, którzy próbują przedostać się przez pogrążone w wojnie Stany Zjednoczone, by przeprowadzić ostatni wywiad z prezydentem. Film będzie miał swoją polską premierę 12 kwietnia 2024 roku. 

Źródło: MovieWeb

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.