Advertisement
Advertisement

Reżyserka Wonder Woman daje do zrozumienia, że Liga sprawiedliwości powstała za wcześnie

Nadganianie MCU i przyspieszona budowa uniwersum filmowego opartego o komiksy DC Comics okazała się spektakularną porażką, a wiele osób w Warner Bros. musiało pożegnać się ze swoimi stanowiskami po klapie Ligi sprawiedliwości. Patty Jenkins, reżyserka Wonder Woman i Wonder Woman 1984, dołączyła do grona osób krytykujących dotychczasowy model produkcyjny.

Jenkins w trakcie festiwalu Sundance odpowiedziała Hollywood Reporterowi na pytanie dotyczące reżyserii sequela Ligi sprawiedliwości, lecz nie da się ukryć, że odnosiła się również do wcześniejszego harmonogramu, w którym solowe produkcje otrzymali wyłącznie Superman i Wonder Woman, bo film Batman v Superman pełnił bardziej rolę łącznika z superprodukcją o zespole superbohaterów, a Legion samobójców poza gościnnym udziałem Człowieka Nietoperza jest raczej odrębnym bytem. Reżyserka uważa, że przed filmem o grupie herosów powinny powstawać produkcje o solowych przygodach członków Ligi.

Zobacz również: ANKIETA: Jak często oglądasz seriale?

Film Liga sprawiedliwości, takie filmy są ogromnym wyzwaniem. Są fantastyczne, gdy są dobrze wykonane. Ale wszyscy bohaterowie w tym samym czasie i linii czasowej, mam nadzieję, że nie będziemy robić filmu o Lidze sprawiedliwości przez jakiś czas. Uważam, że każda z tych postaci jest świetna i jestem bardzo podekscytowana, by zobaczyć  ich solowe filmy. Chcę obejrzeć Aquaman 2 i Flash… Nigdy nie mów nigdy, ale sądzę, że wszyscy powinni mieć teraz własny moment, by zabłysnąć.

patty jenkins wonder woman

fot, kadr z youtube

I najprawdopodobniej wielki sukces komercyjny Aquaman Jamesa Wana utwierdzi decydentów, by postawić na produkcje solowe,  a dowodem tego może być ostatnia informacja o rozpoczęciu prac na sequelem przygód Artura Curry’ego. Póki co, najbliższe projekty z DC EU to Shazam! (5 kwietnia 2019), Wonder Woman 1984 (5 czerwca 2020) oraz spin-off Legionu samobójców Birds of Prey (7 luty 2020). Od lat w preprodukcji są też filmy o Flashu i Batmanie.

Źródło: comicbook.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?