Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Road House bije rekordy oglądalności na Amazonie

Autor: Agnieszka Ziobrowska
2 kwietnia 2024
Road House bije rekordy oglądalności na Amazonie

Reboot kultowego filmu z lat 80-tych, na platformie Amazon Prime Video zgromadził ponad 50 milionów widzów w przeciągu dwóch tygodni.  

Jak podał sam Amazon, Road House bije na głowę każdy inny film, który kiedykolwiek wyprodukowali. Za reżyserię filmu odpowiedzialny był Doug Liman, który na swoim koncie ma takie produkcje jak Na skraju jutra, Tożsamość Bourne’a czy Pan i Pani Smith. Scenariusz do filmu napisali Anthony Bagarozzi i Nick Cassavetes. Film nakręcony przy pomocy kamer IMAX, na platformie Amazon Prime Video zadebiutował 21 marca. 

Przełomowy i udany debiut Road House jest świadectwem ciężkiej pracy i zaangażowania całego zespołu filmowego oraz obsady filmu, na czele z fenomenalnym Jakiem Gyllenhaalem (...) Wspaniale jest widzieć, jak film zyskuje popularność zarówno wśród fanów kultowego oryginału, jak i wśród nowych widzów. Ten niesamowity film naprawdę daje wszystkim coś o czym mogą dyskutować nie moglibyśmy być bardziej dumni! - powiedziała Jennifer Salke, szefowa Amazon MGM Studios. 

Zaskakujące może być jednak to, że pomimo tego, jaką popularnością cieszy się film, zbiera on dość średnie recenzje. Na portalu Rotten Tomatoes od krytyków ma tylko 59% świeżości a od widzów nawet mniej, bo 54%. Coś musiało jednak przyciągnąć tak licznych widzów.  

Oryginalny film z 1989 roku z Patrickiem Swayzem również dostępny jest na Amazonie. 

Więcej ze świata filmów na Movies Room:

Road House powróci z sequelem? Jake Gyllenhaal zabiera głos

Jestem numerem cztery otrzyma reboot! Twórcy oryginału zaangażowani w produkcję?

Spider-Man 4 powstanie? Sam Raimi odpowiada

O czym opowiada film? 

Głównym bohaterem filmu jest niegdyś najgroźniejszy zawodnik UFC Dalton (Jake Gyllenhaal). Pomimo, że zakończył już karierę jest nadal w świetnej formie i nie bio się stronić od bujek. Aby zarobić na życie organizuje nielegalne walki na pieniądze. Po jednej z takich walk przyciągnął uwagę Frankie (Jessica Williams), która ma dla niego pewną propozycję. Kobieta potrzebuje pomocy, aby rozprawić się z szemraną klientelą, która co noc robi zadymę w jej barze. Proponuje zatem Daltonowi, aby ten został bramkarzem w jej przydrożnym barze. Niechętnie, ale w końcu przystaje na ofertę pracy na Florydzie. Główny bohater poradził sobie ze swoim zadaniem świetnie, więc zostało mu już tylko odebranie należności i wyjazd. Nie będzie jednak to takie proste, bo mężczyzna odkrywa, że bar to również siedlisko lokalnej korupcji i przestępczości, a lokal ma większe znaczenie niż może się wydawać. Na jego drodze staje gangster Knox (Conor McGregor) z ekipą. Dalton postanawia walczyć o bezpieczeństwo mieszkańców i honor baru. 

W obsadzie filmu znaleźli się również Billy Magnussen (Zaginiona walentynka), Darren Barnet (Jeszcze nigdy...), Daniela Melchior (Legion samobójców) czy Beau Knapp (Do utraty sił). 

Źródło: techradar.com /Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Road House  

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.