Szefowie Disneya byli przerażeni pomysłem Deppa na rolę Jacka Sparrowa

Postać kapitana Jacka Sparrowa z serii filmów Piraci z Karaibów przeszła do historii kina. Okazuje się, że szefostwo Disneya miało inną wizję tej roli i początkowo było przerażone pomysłem aktorskiej kreacji w wykonaniu Johnny’ego Deppa.

Amerykański aktor pojawił się ostatnio na Festiwalu Filmowym w Zurichu, podczas którego zdradził kilka ciekawostek na temat powstawania Piratów z Karaibów. Te pojawiły się, gdy laureat Złotego Globa opowiadał o swoim „punk rockowym aktorstwie”, którego odzwierciedleniem była komediowa i błazeńska kreacja pirata.

Obawiali się, że nikt nie będzie rozumiał, co ten Jack Sparrow mówi. Wydzwaniali i pytali: Czy on jest pijany? Czy ty jesteś pijany? O co chodzi z tymi rękoma?

Zobacz również: QUIZ: Czy rozpoznasz film z Johnnym Deppem po kadrze?

pirat z dredami

fot. Disney

Na szczęście producentom nie udało się okiełznać aktorstwa amerykańskiego aktora, a uwagi pracodawców jedynie napędzały go w eksplorowaniu pomysłu komediowej kreacji. Depp rolą tą zapisał się w historii, przyniósł Disneyowi ogromne zyski, a na dodatek otrzymał za nią artystycznie uznanie, w tym nominację do Oscara. Łącznie w roli kapitana Czarnej Perły pojawił się jeszcze pięciokrotnie (Klątwa Czarnej Perły (2003), Skrzynia Umarlaka (2006), Na krańcu świata (2007), Na nieznanych wodach (2011), Zemsta Salazara (2017). Za ostatnią kreację otrzymał nominację do antynagrody Złotych Malin.

Obecnie Disney ma w planach stworzenie szóstego filmu z serii Piratów z Karaibów, lecz nie uwzględniają pojawienia się w nim kapitana Sparrowa. Główną bohaterką ma być teraz kobieta, a gwiazdą produkcji będzie Margot Robbie.

Źródło: cbr.com / ilustracja wprowadzenia: kolaż: mat.prasowe Disney

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?