Advertisement
Advertisement

Taika Waititi nakręci filmowe Gwiezdne Wojny?!

Ostatnimi czasy Waititi jest jednym z najbardziej rozchwytywanych twórców Hollywood. Udaje mu się niezwykle sprawnie łączyć rozrywkowy aspekt przemysłu z ambicjami artystycznymi.

I wygląda na to, że twórca może iść dalej za ciosem. Jeżeli chodzi o uniwersum Gwiezdnych Wojen, Taika Waititi ma na koncie spory udział w serialu The Mandalorian. Według doniesień The Hollywood Reporter, w jego CV może się pojawić także film z tego uniwersum. Póki co jednak musimy zaczekać na dalszy etap negocjacji.

Jojo Rabbit

Fot. Kimberley French / Twentieth Century Fox Film Corporation

Zobacz również: Najlepsze filmy przygodowe 2019 roku! Ranking aktualizowany!

Póki co Taika Waititi ze spokojem czeka na galę wręczenia Oscarów, gdzie jego najnowszy film może zdobyć niemałe nagrody. Akcja w JoJo Rabbit jest umiejscowiona w trakcie II wojny światowej, na terenach III Rzeszy. Młody chłopiec (Roman Griffin Davis) jest typowym produktem ówczesnej propagandy. Patrzy bezkrytycznie na swój naród, chce kiedyś dla niej służyć jako żołnierz, a jego wymyślonym przyjacielem jest wyidealizowana wersja Adolfa Hitlera (Waititi). Do przełomu w jego życiu dochodzi, gdy 10-latek dowiaduje się, że jego matka ukrywa żydowską dziewczynę.

Źródło: The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: Matt Baron/REX/Shutterstock

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?