W Ostrołęce nie zobaczysz filmu Kler!

Kler to najgłośniejsza premiera przyszłego tygodnia, która już od czasu publikacji zwiastuna polaryzuje Polaków. Film Smarzowskiego wejdzie na ekrany rodzimych kin 27 września, lecz już teraz okazuje się, że znajdują się miasta, których kina nie zamierzają wyświetlać filmu.

Obecnie wiadomo, że jednym z takich miast będzie znajdująca się w w województwie mazowieckim Ostrołęka. Mieszkańcy miasta administrowanego przez prezydenta Janusza Kotowskiego z PiS, w przeszłości katechety, by zobaczyć Kler będą musieli jechać do pobliskiej Łomży. Redakcja portalu Moja Ostrołęka podaje, że film zdobywcy Nagrody Specjalnej na 43. FPFF w Gdyni nie znajduje się w planach repertuarowych na wrzesień w znajdującym się w Ostrołęckim Centrum Kultury Kinie Jantar.  Nie jest to podobno kwestia opóźnienia premiery, gdyż według nieoficjalnych informacji, które uzyskali dociekliwi klienci, również i w październiku polskiego filmu w jedynym ostrołęckim kinie widzowie nie zobaczą. Oficjalnych powodów tej decyzji wciąż brak, gdyż od dłuższego czasu kierownictwo miejskiego kina nie chce udzielić odpowiedzi redakcji lokalnego portalu.

Zobacz również: Posłanka PiS zablokuje w kinach Kler Smarzowskiego?

gajos mordowicz kler

fot. Bartosz Mrozowski

Co ciekawe, nie jest to pierwsza kinowa produkcja, której nie będą mogli zobaczyć w swoim mieście Ostrołęczanie. Podobna sytuacja miała miejsce w 2015 roku przy premierze 50 twarzy Greya.

Czy pójdziesz do kina na film Kler?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Źródło: Moja Ostrołęka / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?