Advertisement
Advertisement

Warner Bros. przygotowuje film kinowy o Supergirl

Okazuje się, że zamiast sequela Człowieka ze Stali wytwórnia Warner Bros. woli stworzyć film o kuzynce Supermana. Czyżby Henry Cavill czuł pismo nosem i dlatego przymila się do twórców serialowego Wiedźmina?

Po sukcesie Wonder Woman Warner Bros. wyraźnie zwraca się ku komiksom DC z superbohaterkami. W najbliższym czasie pojawić mają się w końcu takie filmy jak: sequel Wonder Woman (Wonder Woman 1984), Birds of Prey oraz Batgirl. Teraz okazuje się, że szykowana jest jeszcze jedna produkcja, którą będzie solowy film o Supergirl. Sprawa zaszła na tyle daleko, że wytwórnia zatrudniła już scenarzystę ekranizacji historii o Dziewczynie ze Stali, której obecność w DCEU potwierdzał komiksowy prequel Człowieka ze Stali.

Zobacz również: Birds of Prey – kto wystąpi u boku Margot Robbie? Pierwsze pogłoski obsadowe

Supergirl DC komiks serial

Supergirl w prequelowym komksie Człowieka ze Stali oraz Supergirl w serialu stacji CW / fot. kolaż/materiały prasowe

Scenariuszem adaptacji komiksów o Karze Zor-El ma zająć się Oren Uziel, współautor scenariuszy do komedii 22 Jump Street, komediowego horroru Wybryk natury, nietypowego, bo opowiedzianego w odwróconej kolejności kryminału Shimmer Lake i najgorszej części serii Cloverfield, czyli Paradoksu Cloverfield. Filmowiec zaangażowany jest również w nadchodzące filmy Mortal Kombat i Sonic the Hedgehog. Fakt ten może świadczyć, o tym że produkcje spod znaku DCEU będą wychodzić z „mrocznej epoki”, a produkcja o Supergirl  przywdzieje lżejszą tonację.

Zobacz również: „Nie pomyl filmu”. Szczyt żenady a promocja Dywizjonu 303

Warto zaznaczyć, że Supergirl jest obecna od kilku lat w amerykańskiej telewizji, a w Kryptoniankę wciela się Melissa Benoist. Fani tej aktorki oraz produkcji emitowanej przez stację CW nie będą mogli jednak liczyć na udział Amerykanki w kinowej wersji przygód Dziewczyny ze Stali. Produkcje o herosach z kart komiksów DC z małego oraz dużego ekranu są od siebie oddzielone grubą kreską. Solowy film o Karze Zor-El nie będzie więc w żaden sposób z serialową produkcją powiązany.

Nie będzie to pierwszy film o superbohaterce. W 1984 roku powstała Supergirl z Helen Slater w tytulowej roli oraz Faye Dunnaway i Peterem O’Toolem w obsadzie.

Na obecny moment więcej szczegółów o produkcji nie ujawniono. O wszelkich nowinkach związanych z kinową Supergirl będziemy informować na bieżąco.

Źródło: Screenrant / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?