CD Projekt ofiarą hakerów!

Sieć CD Projekt została zaatakowana przez grupę hakerską, która ukradła kody źródłowe Cyberpunka 2077 i niewydanej wersji Wiedźmina 3.

Grupa hackerska zagroziła polskiemu gigantowi branży gier komputerowych, że jeśli nie zapłacą okupu, to ich poufne dane trafią do Internetu. CD Projekt poinformował nas o tym na swoim Twitterze:

CD Projekt zaznacza, że nie mają zamiaru negocjować z szantażystą, a kopie zapasowe, mimo ataku nie zostały ruszone.

Nie mamy zamiaru poddawać się żądaniom, nie planujemy też negocjacji z przestępcą, mając świadomość, że może to oznaczać upublicznienie danych.

Zobacz także: Prince of Persia: The Sands of Time Remake – premiera gry ponownie opóźniona!

W wiadomości od hakerów możemy przeczytać, że mają oni zabezpieczony pełen kod źródłowy Cyberpunka 2077, Wiedźmina 3, Gwinta czy też niewydanej wersji Wiedźmina 3.

Skopiowaliśmy pełne kody źródłowe z waszego serwera dla Cyberpunka 2077, Wiedźmina 3, Gwinta i niewydanej wersji Wiedźmina 3!!! Zrzuciliśmy również wszystkie Wasze dokumenty związane z księgowością, administracją, prawem, HR, relacjami inwestorskimi i nie tylko!

Kurs na giełdzie CD Projekt spadł o 6 procent.


Źródło: Twitter, ilustracja wprowadzenia: logo CD Projekt RED

Redaktor prowadzący działu "Z ostatniej chwili"

Geek, student, audiofil. Zbieram komiksy i płyty winylowe. Poza filmami, kocham także muzykę. Wierny fan X-Men, Scarlett Johansson, Elizabeth Olsen czy Anyii Taylor-Joy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?