Advertisement
Advertisement

Rockstar nie uważa, że remastery powinny być prostymi portami

Właściciel Rockstar Games i dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelnick, powiedział, że remastery nie powinny być prostymi portami. Uważa, że powinny oferować więcej wartości.

Zelnick, mówił o tym, jak ważne jest, aby remastery nie były leniwym zgarnięciem gotówki. Rockstar przygotowuje się do wydania zremasterowanej wersji Grand Theft Auto V i potencjalnie także remake’u trzech tytułów GTA z PS2.

Grand Theft Auto V odniosło wiele sukcesów i zapewniło graczom rozrywkę w ciągu ostatnich 8 lat. Mimo że gra była już dostępna na dwóch różnych generacjach konsol, nie wyczerpała się pod względem zawartości. Dzięki nowym aktualizacjom gra pozostaje niezwykle aktualna i prawdopodobnie nowa wersja zrobi jeszcze więcej, aby wytrzymać próbę czasu.

Zobacz również: PlayStation Plus Trophy Challenge wystartowało!

Na konferencji Morgan Stanley Technology, Media & Telecom dyrektor generalny firmy-matki Rockstar, Take-Two Interactive, Strauss Zelnick, mówił o tym, jak ważne jest dostarczanie wartościowych remasterów w przeciwieństwie do „prostych portów”. Take-Two pomogło 2K Games wydać w zeszłym roku całkiem pokaźny remake Mafii, dostarczając grę nowej publiczności.

Remastering zawsze był częścią strategii. Zrobiliśmy inaczej niż konkurencja. nie tylko przenosimy od tak tytułów, ale poświęcamy czas, aby zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zmienić go dla nowej wersji, dla nowej technologii, na którą ją wypuszczamy. Dlatego ulepszamy technologię, ulepszamy grafikę i zwiększamy wydajność. I dlatego uważam, że nasze zremasterowane tytuły zazwyczaj radzą sobie tak dobrze.

Zelnick kontynuował rozmowę o tym, jak Grand Theft Auto V otrzyma swój trzeci port jeszcze w tym roku, ale zauważył, że wierzy w zdolność Rockstar do uczynienia go lepszym i opłacalnym.

Świetnie sobie poradziliśmy na przykład z serią Mafia, a Grand Theft Auto wkracza teraz w trzecią generację, co jest niewiarygodne. Seria była nosicielem chorągwi, kiedy została wypuszczona na rynek. Zobaczymy, jak Grand Theft Auto poradzi sobie w następnej generacji. Oczywiście jestem przekonany, że Rockstar zapewni po prostu wspaniałe wrażenia.

Dla Rockstar rok 2020 był bardzo udany i bardzo dochodowy. Właśnie w tym czasie odnotowano największy wzrost liczby graczy w GTA Online. Miejmy nadzieję, że to przełoży się na inwestycję w 2021 roku w naprawdę dobrą grę.


Źródło: Screen Rant, ilustracja wprowadzenia: kadr z gry Grand Theft Auto V

Dziennikarz

Geek, student, audiofil. Zbieram komiksy i płyty winylowe. Poza filmami, kocham także muzykę. Wierny fan X-Men, Scarlett Johansson, Elizabeth Olsen czy Anyii Taylor-Joy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?