Nowe Metro 2035 już za tydzień. Czekamy na Czerwony wariant!

Fani postapo na pewno nie mogą się doczekać. Już za tydzień premiera nowej powieści z Uniwersum Metro 2035 – kontynuacji słynnej serii zapoczątkowanej przez Dmitrija Glukhovsky’ego.

Tego autora jednak jeszcze nie znaliście. Debiutant na polskim rynku – Sergiej Niedorub – wkracza do księgarni z Czerwonym wariantem. Premiera – 17 października.

Nota wydawcy:

Metro w Kijowie. Zaprojektowane i zbudowane, by w razie nuklearnej wojny zachować jednolity system organizacji. Szczęśliwie spełniło swoje zadanie, po konflikcie atomowym unikając rozdrobnienia stacji na wiele pomniejszych i rywalizujących ze sobą frakcji. Jest jednak małe ale. W równaniu zjednoczonej postapokaliptycznej społeczności brakuje całej czerwonej linii. Zawalonej gruzem i całkowicie niedostępnej.

Rok 2035, Krzyż. Wspólnota obu ocalałych linii pokojowo egzystuje. Tunele, w większości wolne od zagrożeń nowego świata, są wybawieniem dla ludzi, którzy borykają się jednak z innymi problemami.  Przeludnieniem. Biedą.

Stalkerzy Krzyża znajdują nieznanego człowieka, a odkrycie prawdy o jego pochodzeniu staje się motorem napędowym niezwykłej historii.

nowe metro czerwony wariant

Siergiej Niedorub podjął odważną decyzję i protagonistą uczynił nauczyciela, nie zaś typowego dla literatury postapokaliptycznej stalkera czy wojownika. Odmienna perspektywa Jona pozwala i nam spojrzeć inaczej na zagadnienia dotyczące funkcjonowania świata po wojnie.

A od nas ciekawostka: Czerwony wariant ukazał się w Rosji w 2018 roku – jest więc świeżutką publikacją – z adnotacją „18+”. Zapowiada się więc kawałek mocniejszej lektury.

Zobacz również: Fallout 76 – pierwszy gameplay!

Źródło: informacja prasowa; ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?