Kingdom – serial Netflixa o zombie w średniowieczu już w styczniu. Zobacz teaser

 Kingdom to serial oryginalny platformy Netflix, która jest połączeniem azjatyckiego dramatu historycznego i produkcji o zombie. W sieci zadebiutowała pierwsza zapowiedź pierwszego sezonu produkcji. Streamingowy gigant dał również zielone światło na stworzenie kolejnego sezonu.

Kingdom to serial z Korei Południowej, która będzie drugą oryginalną produkcją serialową Netfliksa w tym kraju. Serial ma być hybrydą dwóch najpopularniejszych w ostatnim czasie na półwyspie koreańskim gatunków: historycznej dramy i produkcji o żywych trupach (w 2016 r. największym koreańskim hitem był Zombie Express (recenzja filmu). Akcja 8 odcinkowego serialu rozgrywać się będzie więc około 600 lat temu w czasach rządów dynastii Joseon, a główny bohater – książę – wyruszy na samobójczą misję mającą zbadać tajemniczą epidemię.

Zobacz również: „Lubię The Walking Dead” – wywiad z Yeon Sang-ho reżyserem Zombie Expressu

Odpowiedzialni za Kingdom będą twórcy zeszłorocznych koreańskich przebojów filmowych i serialowych, a więc reżyser Tunelu Kim Seong-hun i scenarzystka Signal Kim Eun-hee, którzy zdradzili Variety, iż pracował nad serialem od 2011 i chce stworzyć historię odzwierciedlającą lęki współczesnego społeczeństwa, ale przefiltrowaną poprzez romantyczną fascynację kostiumowymi produkcjami historycznymi o czasach Joseon. W obsadzie serialu znaleźli się m.in Doona Bae, Ji-hoon Joo i Seung-yong Ryoo.

Kingdom dla użytkowników serwisu dostępny ma być od 25 stycznia 2019 roku.

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: fot. Juhan Noh/Netflix

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?