Do sieci trafił pełny zwiastun animowanego spin-offu Stranger Things: Opowieści z '85. Produkcja od Netflix zapowiada powrót do Hawkins… ale z zupełnie nowym koszmarem.
Fani Stranger Things mają powody do ekscytacji. Nowa animowana odsłona uniwersum przeniesie widzów do zimy 1985 roku i pokaże, że zamknięcie bramy do Drugiej Strony wcale nie oznacza końca zagrożeń. Niektórzy jednak mogą zacząć kręcić nosem, bowiem nie powraca tu oryginalna obsada, a i jest to spin-off, który nie wywróci historii do góry nogami - bądź też na drugą stronę.
Zwiastun jasno sugeruje, że mimo pozornego spokoju w Hawkins, coś z Drugą Stroną wciąż istnieje. Nowe zagrożenie przybiera formę przerażających stworzeń - w tym potwora ukrywającego się pod śniegiem, inspirowanego klasycznym filmem Szczęki. Twórca serialu, Eric Robles, zapowiada połączenie eksperymentów z Labolatorium Hawkins i materii z Drugiej Strony, co prowadzi do powstania zupełnie nowych, niebezpiecznych istot. Choć Stranger Things: Opowieści z '85 to produkcja animowana, zwiastun pokazuje, że zachowa ona charakterystyczny klimat grozy i nostalgii znany z oryginalnej serii. Serial zadebiutuje 23 kwietnia na Netflixie.
Gotowi na powrót do Hawkins? Gwarantuje to ekscytujący nowy serial animowany showrunnera Erica Roblesa, którego producentami wykonawczymi są bracia Dufferowie. Zimą 1985 roku śnieżna kołderka okrywa miasteczko, a wspomnienia o koszmarach Drugiej Strony powoli zaczynają blednąć. Nasi bohaterowie — Jedenastka, Mike, Will, Dustin, Lucas i Max — cieszą się spokojnymi dniami wypełnionym partyjkami D&D, bitwami na śnieżki i słodkim lenistwem. Pod powierzchnią lodu budzi się jednak coś strasznego. Czy nowe zagrożenie pochodzi z Drugiej Strony? A może z laboratorium w Hawkins? W tej nowej historii osadzonej w świecie „Stranger Things” ekipa uwielbianych bohaterów ściga się z czasem, aby rozwikłać pogmatwaną tajemnicę i ocalić miasteczko.
Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe
Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.