Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Odzyskano zaginione odcinki klasycznej kreskówki Astro Boy

Autor: Bianka Turzyńska
14 marca 2024
Odzyskano zaginione odcinki klasycznej kreskówki Astro Boy

Dwa odcinki anime Astro Boy wyreżyserowane przez Osamu Tezukę przez lata uważano za stracone. Informajcą o ich odnalezieniu podzielił się z widzami kanał Rakuten TV.

Astro Boy to japońskie anime, które z biegiem czasu podbiło także Stany Zjednoczone i zakorzeniło się na stałe w popkulturze. Pierwszy raz ukazało się w 1963 roku i nadawane było do 1966 przez Fuji TV. Przez trzy lata ukazały się 193 odcinki. Astro Boy jest adaptacją komiksów mangaki Osamu Tezukiego, o którym często mówi się „bóg mangi” z racji jego osiągnięć w tej dziedzinie. Powstanie Astro Boy’a było przełomowym momentem dla historii anime, ponieważ zapoczątkowało gatunek znany jako shonen.  

Więcej o filmach i serialach przeczytasz na Movies Room:

Więcej do odkrycia?

To właśnie Osamu Tezuka wyreżyserował dwa odcinki kreskówki, które jeszcze do niedawna uważano za nie do odzyskania. Ich tytuły to Search for Bacteria (odc. 123) i Experimental Robot (odc. 127). Jak informuje Rakuten TV, będą one transmitowane w Japonii wyłącznie za pośrednictwem kanału Tezuka Rakuten TV. Nie wiadomo jeszcze, gdzie odnalezione przygody uwielbianego bohatera będą mogli obejrzeć zagraniczni fani.  Odcinki 127 i 123 to nie jedyne, które zaginęły. W ciągu lat poszukiwań udało się odzyskać te o numerach 34, 125, 163 i 191, z czego najsławniejszym z nich jest 34, Midoro Marsh. Główny bohater udaje się w nim na bagna Midoro w poszukiwaniu grasującego na nim dinozaura. Jedynym nieodnalezionym na ten moment pozostaje odcinek 139, pod tytułem Atom Stolen.  

O czym jest Astro Boy?

Astro Boy opowiada historię androida stworzonego na podobieństwo zmarłego tragicznie syna naukowca Tenmy. Niezadowolony ze swojej kreacji ojciec sprzedaje robota do cyrku. Na szczęście zostaje on uratowany przez profesora Ochanomizu, który zapewnia mu rodzinę i poczucie normalnego życia. Astro jak się okazuje, ma moce, dzięki którym zwalcza przestępczość i ratuje świat. 

Źródło: Animation Magazine 

Fanka filmów, literatury i popkultury, od małego karmiona klasykami kina przez rodziców- filmoznawców. W wolnych chwilach spędza czas na chodzeniu na koncerty, siedzi przy nowym cosplay'u lub dobrej herbacie i jeszcze lepszej książce. Miłośniczka Tolkiena i animacji wszelkiej maści.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.