Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Rozdzielenie powraca z drugim sezonem. Pierwsze spojrzenie na nowe odcinki hitu Apple'a

Autor: Marek Wasiński
11 czerwca 2024
Rozdzielenie powraca z drugim sezonem. Pierwsze spojrzenie na nowe odcinki hitu Apple'a

Mark Scout podążający korytarzami Lumon Industries z niebieskimi balonami w ręku zwiastuje nadejście drugiego sezonu serialu Rozdzielenie. Produkcja Apple TV+ powróci z nowymi odcinkami po dwóch latach przerwy.

„Twoje wewnętrzne ja już widziało ten obraz” – kpiło Apple TV+ w poście w mediach społecznościowych, ujawniając pierwsze spojrzenie na drugi sezon serialu Rozdzielenie z Adamem Scottem w roli głównej. 

Produkcja drugiego sezonu serialu rozpoczęła się w październiku 2022 roku, ale została opóźniona z powodu sporów kreatywnych, a następnie strajków w Hollywood. Zdjęcia zakończono ostatecznie w kwietniu 2024 roku.

">June 10, 2024

O czym opowiada Rozdzielenie?

Serial koncentruje się na pracownikach podejrzanej firmy biotechnologicznej, którzy dzięki zabiegowi medycznemu „oddzielają” swoje życie zawodowe od prywatnego. W rolach głównych występują Scott, Britt Lower, Zach Cherry i John Turturro. W obsadzie są również Patricia Arquette, Tramell Tillman, Christopher Walken, Jen Tullock, Michael Chernus i Dichen Lachman.

Rozdzielenie spotkało się ze świetnymi opiniami zarówno wśród widzów jak i krytyków. Serial za swój pierwszy sezon zgarnął 14 nominacji do nagród Emmy, w tym za najlepszy serial dramatyczny, a także w kategoriach aktorskich. Producentami tytułu platformy Apple TV+ są Ben Stiller, Nicholas Weinstock, Jackie Cohn, Mark Friedman, Dan Erickson, Andrew Colville, Chris Black i John Cameron.

O wciągających serialach przeczytasz na Movies Room:

Więcej nowości na Apple TV+

Serial został stworzony przez Dana Ericksona, a za reżyserię poszczególnych odcinków odpowiadają się Ben Stiller i Aoife McArdle, którzy są również producentami wykonawczymi serialu. Więcej materiałów z długo oczekiwanego drugiego sezonu Rozdzielenia zostało udostępnionych w zwiastunie „Coming to Apple TV+”, który obejmuje również seriale Silos, Kulawe konie, Pachinko i Terapia bez trzymanki.

Apple zapowiedziało również swoje najnowsze filmy, w tym Zabierz mnie na księżyc ze Scarlett Johansson i Channingiem Tatumem (12 lipca), The Instigators z Mattem Damonem i Caseyem Affleckiem (6 sierpnia); oraz Wolfs, który ponownie łączy George'a Clooneya i Brada Pitta (20 września). Zwiastun zawierał również materiały z nadchodzących produkcji - Presumed Innocent (12 czerwca) i Kobieta z jeziora, limitowanego serialu z Natalie Portman (19 lipca).

Źródło: Variety / ilustracja wprowadzająca: materiały prasowe

Marek Wasiński

Dziennikarz

Miłośnik filmów, kultury japońskiej, Marvela i wszelkiej maści science-fiction. Autor bloga Z innego świata.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.