The Rising – powstanie serial o życiu Jezusa Chrystusa

The Rising to serial, który opowie „ludzką, świecką historię” Jezusa Chrystusa. Wiadomo już, że powstaną trzy sezony produkcji.

Serial wyreżyseruje Włoch Jan Michelini, a za muzykę odpowie Carlos Rafael Rivera, który stworzył ścieżkę dźwiękową do Gambitu królowej. Producentami The Rising są Luca Bernabei i Stephen J. Davis. Bernabei zapowiada, że serial będzie inspirujący dla wszystkich:

Jezus całkowicie zmienił bieg zachodniej kultury, niezależnie od tego, czy jesteś wierzący, czy niewierzący. Po ponad dwóch tysiącach lat nadal o nim mówimy. Ponad dwa miliardy ludzi na całym świecie postępuje zgodnie z jego naukami, które wciąż są ważne dla wszystkich. […] Musimy podnieść nasze oczy i dusze, podążając za historią, o której nigdy nie opowiedziano wystarczająco wiele.

Zobacz również: Ojciec Mateusz – akcja serialu przeniesie się do Wrocławia!

The Rising określany jest jako serial „nowej generacji”. Pierwszy sezon opowie m.in. o tym, jak Jezus wybiera swoich apostołów. Bernabei powiedział, że zamiast czcigodnych mędrców w średnim wieku, będą oni wyglądać jak „banda zbuntowanych nastolatków” przeciwstawiająca się niesprawiedliwościom tamtych czasów. Seria ma zgłębić tez kontekst historyczny. Davis zapowiada:

Przyjmując współczesne podejście do historii życia Jezusa – osadzonej na tle niuansów politycznych zawirowań, które istniały w tamtym okresie – widzimy rzeczywiste postacie, które otaczały Jezusa. Widzimy, jak ostatecznie ich wewnętrzne walki, intrygi i gry polityczne ukształtował jego los.

Zobacz również: Above Suspicion – oficjalny zwiastun thrillera z Emilią Clarke!

Drugi sezon skupi się na wydarzeniach od przybycia Jezusa do Jerozolimy, aż do Ostatniej Wieczerzy, ukrzyżowania i zmartwychwstania. Trzeci przedstawi losy apostołów. Budżet produkcji wynosi około 40-50 milionów euro na sezon.


Źródło: Variety / Ilustracja wprowadzenia: Wikimedia Commons

Dziennikarka

Studentka filologii polskiej oraz publikowania cyfrowego i sieciowego na UWr. Miłośniczka dobrego jedzenia i platform streamingowych.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?