Ojciec Mateusz – akcja serialu przeniesie się do Wrocławia!

Ojciec Mateusz zadebiutował w 2008 roku na TVP1. Głównym bohaterem jest ksiądz pomagający policjantom rozwiązywać zagadki kryminalne. Akcja rozgrywa się w Sandomierzu, ale wkrótce przeniesie się też do Wrocławia.

Stanisław Dzierniejko, inicjator ubiegłorocznego projektu Wrocławskie Filmowe Centrum Seniora, w rozmowie z Gazeta Wrocławską wyjaśnił, jak doszło do tego, że Ojciec Mateusz kręcony będzie we Wrocławiu.

W ramach Wrocławskiego Filmowego Centrum Seniora wrocławscy seniorzy brali udział w zdjęciach do Ojca Mateusza w Sandomierzu. Wtedy Dzierniejko zaproponował Arturowi Żmijewskiemu, by akcję serialu przenieść do Wrocławia. Aktor wcielający się w głównego bohatera zgodził się, a Biuro Promocji Urzędu Miasta Wrocławia pozytywnie odebrało ten pomysł.

Zobacz również: Above Suspicion – oficjalny zwiastun thrillera z Emilią Clarke!

Póki co ma powstać jeden lub dwa odcinki, których akcja rozegra się w stolicy Dolnego Śląska. Być może jednak powstanie ich więcej. Scenariusz pozostaje tajemnicą, ale wiemy, że w epizodach nie zabraknie najpiękniejszych wrocławskich miejsc. Zdjęcia mają ruszyć w czerwcu 2021 roku.


Źródło: Gazeta Wrocławska / Ilustracja wprowadzenia: kadr z Ojciec Mateusz

Dziennikarka

Studentka filologii polskiej oraz publikowania cyfrowego i sieciowego na UWr. Miłośniczka dobrego jedzenia i platform streamingowych.

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?