Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Mars
Cinema City

Trzeci sezon X-Men '97 z nowym głównym scenarzystą. Co czeka nas w nowych odcinkach animacji?

Autor: Marek Wasiński
10 lipca 2024
Trzeci sezon X-Men '97 z nowym głównym scenarzystą. Co czeka nas w nowych odcinkach animacji?

Nowy główny scenarzysta został wybrany do trzeciego sezonu X-Men '97 zyskała nowego głównego scenarzystę dla trzeciego sezonu hitu platformy Disney Plus. Przypomnijmy, że zmiana na tym stanowisku nastąpiła po odejściu Beau DeMayo z popularnego serialu.

Według źródeł Deadline, scenarzysta serialu What If..? Matthew Chauncey obejmie trzeci sezon X-Men ‘97 wraz z reżyserem Jakiem Castoreną. Chauncey był scenarzystą i producentem wspomnianego, znaczącego animowanego serialu Marvela od pierwszego sezonu.

Poprzedni główny scenarzysta, DeMayo, napisał scenariusz do drugiego sezonu X-Men '97 jeszcze przed premierą pierwszego sezonu na Disney Plus. Serial odniósł ogromny sukces, a finał zebrał 3,5 miliona wyświetleń w ciągu pierwszych pięciu dni od streamingu.

X-Men '97 najbardziej popularną animacją Marvela

Obecnie trwają prace nad drugim sezonem X-Men '97. Scenariusz został już dawno napisany, ale w związku z odejściem byłego showrunnera animacji jest on teraz przerabiany.

Powracający serial kontynuuje ikoniczną linię czasową oryginalnej serii z lat 90. Nad jego pierwszym sezonem czuwał showrunner Beau DeMayo oraz reżyserzy Jake Castorena, Chase Conley i Emi Yonemura. Muzykę do serialu stworzyli The Newton Brothers, którzy mają powrócić w kolejnym sezonie.

W X-Men '97 występują głosy Ray Chase jako Cyclops, Jennifer Hale jako Jean Grey, Alison Sealy-Smith jako Storm, Cal Dodd jako Wolverine, JP Karliak jako Morph, Lenore Zann jako Rogue, George Buza jako Beast, AJ LoCascio jako Gambit, Holly Chou jako Jubilee, Isaac Robinson-Smith jako Bishop, Matthew Waterson jako Magneto, Adrian Hough jako Nightcrawler, Theo James jako Bastion, Chris Potter jako Nathan Summers/Cable i wielu innych.

Co wiemy o drugim sezonie X-Men '97?

Jeśli chodzi o fabułę drugiego sezonu, Jake Castorena, główny producent i reżyser X-Men '97, powiedział w wywiadzie dla Entertainment Weekly: 

Och, czy coś się wydarzyło z Gambitem w komiksach? Och, to świetnie. Wszystko jest skrupulatnie zaplanowane.

Możemy być pewni, że drugi sezon rozpocznie się tam, gdzie skończył się finał pierwszego sezonu. Jest prawdopodobne, że nasz ukochany Gambit powróci z martwych, ale w przerażającym formacie złowrogiego zombie. Jest również możliwe, że jedna z fabuł będzie opierać się na miniserii komiksowej z 1994 roku The Adventures of Cyclops and Phoenix, która śledzi losy Scotta i Jean w przyszłości z Nathanem, Matką Askani i Apokalipsem.

Więcej o produkcjach Marvela na Movies Room:

Źródło: Coming Soon / ilustracja wprowadzająca: materiały prasowe

Chcesz nas wesprzeć i być na bieżąco? Obserwuj Movies Room w google news!

Marek Wasiński

Dziennikarz

Miłośnik filmów, kultury japońskiej, Marvela i wszelkiej maści science-fiction. Autor bloga Z innego świata.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.