Podsumowanie targów E3 2019!

Targi E3 2019 powili dobiegają do końca. Postanowiliśmy więc w ramach podsumowania zebrać w jednym miejscu najważniejsze wydarzenia tej imprezy. Co najskuteczniej przykuło uwagę graczy? Zapraszamy do podsumowania tegorocznego święta elektronicznej rozrywki.

Electronic Arts

Electronic Entertainment Expo 2019 rozpoczęło się od konferencji jednego z największych wydawców na świecie, czyli Electronic Arts. Czym zabłysnęli Electronicy? Na star zafundowali nam pokaźny fragment rozgrywki z nowej gry w uniwersum Gwiezdnych Wojen – Star Wars Jedi: Fallen Order. W tytuł mamy zagrać już 5 listopada 2019 roku.

Star Wars Jedi: Fallen Order – długi gameplay z konferecji EA! | E3 2019

Kolejny tytuł to już stały punkt programu, niemniej jednak bardzo ważny w portfolio wydawcy – mowa oczywiście o FIFIE 20. EA postanowiło iść za ciosem z poprzedniego roku, gdzie wprowadzili sporo nowych trybów zabawy typu survival. Tym razem zaprezentowali tryb VOLTA, który przypomina stare edycje FIFA STREET. Zdecydowanie ciekawe posunięcie.

Star Wars Jedi: Fallen Order – długi gameplay z konferecji EA! | E3 2019

Poza dwoma powyższymi tytułami z konferencji EA można jeszcze wyróżnić zapowiedź drugiego sezonu Apex Legends,  nowych map do Battlefielda V czy kolejnego dodatku do The Sims 4.

The Sims 4 – zapowiedziano dodatek Wyspiarskie życie! | E3 2019

Microsoft

Zdecydowanie jednym z najważniejszym wydarzeń targów E3 2019 była konferencja Microsoftu. To właśnie tam oficjalne potwierdzono prace nad konsolą nowej generacji od zielonych. Konsola roboczo nosi nazwę Projekt Scarlett i ma być prawdziwym potworem wydajnościowym.

Xbox Project Scarlett – konsola nowej generacji od Microsoft

Podczas półtoragodzinnej konferencji Microsoftu pokazano kilkadziesiąt gier, ale to zwiastun Cyberpunka 2077 oraz osoba Keanu Reevesa wywołały największe poruszenie wśród graczy. W końcu ujawniono datę premiery długo oczekiwanej gry do CD Projekt Red – w świat przyszłości zanurzymy się 16 kwietnia 2019 roku. Na potwierdzenie bardzo dobrego odebrania prezentacji Cyberpunka niech poświadczy fakt, że akcje Redów po konferencji Microsoftu były warte 1,5 mld więcej niż przed nią. Twórcy Wiedźmina 3 już na poważnie odpalili hype train.

Keanu Reeves w nowym zwiastunie Cyberpunk 2077, znamy datę premiery! | E3 2019

Z polskich gier na konferencji Microsoftu mogliśmy zobaczyć także zapowiedź Blair Witch, czyli kolejnej strasznej gry od twórców Layers of Fear i Observer. To produkcja, której fabuła bazuje na legendzie o tytułowej wiedźmie z Blair i przenosi nas o nieco ponad dwie dekady wstecz. Na konferencji zielonych Polacy pochwalili się także Dying Light 2, czyli tytułem od Techlandu. W grę zagramy już na wiosnę 2020 roku.

Dying Light 2 już w 2020 roku! Zobaczcie imponujący zwiastun | E3 2019

Z oczywistych oczywistości na konferencji z Xbox-em w roli głównej zobaczyliśmy także zapowiedź z Gears 5. Dowiedzieliśmy się, że w tytuł zagramy już 10 września tego roku. W produkcji nie zabraknie charakterystycznego dla serii split-screenu, co dziś jest już praktycznie niespotykane w grach.

Gears 5 – główna bohaterka w nowej zapowiedzi | E3 2019

Już od pewnego czasu wiemy, że ukaże się trzecia część Borderlands. Nie wiemy jednak o tym tytule praktycznie nic, co nie wiele się zmieniło po konferencji Microsoftu. Wiemy natomiast, że w grze strzelenie nadal będzie świetne, a potwierdza to poniższy zwiastun, który prezentuje się fantastycznie.

Borderlands 3 – nowy, szalony zwiastun! | E3 2019

Sporym zaskoczeniem na konferencji była zapowiedź nowej gry Hidetaki Miyazakiego, czyli twórcy gier z serii Dark Souls, który połączył siły z Georgem R.R. Martinem, autorem serii książek Pieśni Lodu i Ognia. Gra nazywa się Elden Ring. Podczas rozgrywki będziemy podróżować po rozmaitych królestwach, gdzie staniemy twarzą w twarz z ich przywódcami, a zwycięskie wyjście z tych pojedynków wzbogaci nas o wyjątkowe umiejętności.

Elden Ring – George R.R. Martin łączy siły z From Software! | E3 2019

Redaktor współprowadzący działu Gry

Gra więcej, niż powinien. Od czasu do czasu obejrzy jakiś film, ale częściej sięgnie po serial w domowym zaciszu. Niepoprawny fanatyk wszystkiego, co pochodzi z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?