Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Prequel Mad Max oraz druga Diuna! Co zobaczymy w tym tygodniu w kinach i na VOD?

Autor: Mikołaj Lipkowski
19 maja 2024
Prequel Mad Max oraz druga Diuna! Co zobaczymy w tym tygodniu w kinach i na VOD?

Witamy w naszym kolejnym tekście z cyklu Przegląd tygodnia! Zobaczcie, co będziecie mogli obejrzeć już w najbliższych dniach! Musimy przyznać, że czeka nas dużo głośnych tytułów.

Co w tym tygodniu zobaczymy w kinach na VOD? Netflix serwuje drugiego Shazama, HBO Max drugą Diunę, a w kinie drugi Mad Max z XXI wieku. Trzeba przyznać, że ten tydzień jest obfity w najróżniejsze premiery. I to te duże.


Nowości na Netflix

Shazam! Gniew bogów (23.05)

Po otrzymaniu niesamowitych mocy od bogów Billy oraz jego bracia i siostry z rodziny zastępczej próbują pogodzić nastoletnie życie z byciem superbohaterami. Gdy na Ziemię przybywają córki Atlasa, trójka żądnych zemsty starożytnych bogiń pragnących odzyskać skradzioną magię, Billy - czyli Shazam - i jego najbliżsi muszą stanąć do walki o swoje supermoce, życie i przyszłość całego świata.

Atlas (24.05)

Atlas Shepherd (Jennifer Lopez), genialna, lecz zgorzkniała analityczka danych nieufająca sztucznej inteligencji dołącza do misji pojmania zbuntowanego robota, z którym łączy ją pewna tajemnica z przeszłości. Jednak gdy plany wymykają się spod kontroli, ocalić ludzkość od sztucznej inteligencji można, jedynie z nią współpracując.

Mulligan sezon 2 (24.05)

Gdy prezydent Mulligan i jego chaotyczna ekipa ocalałych trafia na pustą, splądrowaną przez obcych planetę i musi zmierzyć się z ponurą rzeczywistością, wtedy dopiero okazuje się, ile warte są wcześniejsze sojusze. (Brak kanalizacji! Zero jedzenia! Zamiast filmów tylko przedstawienia!). Aby odtworzyć społeczeństwo, będą musieli stawić czoła nie tylko zdziczałym zuchom czy śmiertelnie groźnemu wycieczkowcowi, ale także sobie nawzajem.


Nowości na HBO Max

Diuna: Część druga (21.05)

Diuna: Część druga ukazuje imponującą podróż Paula Atrydy, który zawiera sojusz z Chani i Fremenami. Jednocześnie wkracza na wojenną ścieżkę, pałając żądzą zemsty na spiskowcach, którzy doprowadzili do upadku jego rodziny. Stając przed wyborem między miłością życia a losem znanego wszechświata, Paul pragnie zapobiec tragicznej przyszłości, którą tylko on potrafi przewidzieć.

Argentyna, 1985 (24.05)

Argentina, 1985 to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Julio Strassera i Luis Moreno Ocampo to dwaj prokuratorzy, którzy w 1985 roku odważyli się podjąć dochodzenia i ścigania zbrodni najbardziej krwawej dyktatury wojskowej Argentyny. Niezrażeni wciąż znacznymi wpływami wojska w kruchej nowej demokracji swojego kraju, Strassera i Moreno Ocampo zgromadzili zespół młodych prawników, którzy stali się nieoczekiwanymi bohaterami tego starcia Dawida z Goliatem. W obliczu ciągłego zagrożenia dla siebie i swoich rodzin, bohaterowie ścigają się z czasem, aby wymierzyć sprawiedliwość w imieniu ofiar junty wojskowej.

Gaga Chromatica Ball (26.05)

Lady Gaga, 13-krotna zdobywczyni GRAMMY® i laureatka Oscara® podczas trasy koncertowej The Chromatica Ball w 2022 r. dała przełomowy w swojej karierze występ na Dodger Stadium w Los Angeles. Towarzyszył jej 52-tysięczny tłum. Dostępny wyłącznie w HBO Max, „Gaga Chromatica Ball” to zapierające dech w piersiach występy na żywo największych hitów Lady Gagi, w tym „Stupid Love”, „Bad Romance”, „Just Dance”, „Poker Face”, „Shallow”, czy „Rain On Me”. W filmie nie zabraknie intymnych numerów fortepianowych, chwytającej za serce choreografii, widowiskowej pirotechniki i spektakularnych stylizacji. „Gaga Chromatica Ball” przedstawia Lady Gagę, jakiej nigdy wcześniej nie widzieliście.

Ghost Story (24.05)

Niedawno zmarły mężczyzna (Casey Affleck) powraca jako duch w białym prześcieradle do domu, by przynieść pocieszenie swej złamanej rozpaczą żonie (Rooney Mara). Szybko orientuje się, że jest niewidzialny, odłączony od realnej czasoprzestrzeni. Może tylko patrzeć, jak życie, które znał i kobieta, którą kocha powoli oddalają się od niego. Coraz bardziej niezauważalny, skazany na zapomnienie, przebywa niezwykłą podróż w historii, konfrontując się z bezmiarem egzystencji.


Nowości na Disney+

The Kardashians sezon 5 (23.05)

Kiedy wydaje się, że życie w rodzinie Kardashian-Jenner nie może być bardziej intensywne, oni wręcz przyspieszają. Od podbojów małego ekranu po uroki macierzyństwa, rodzina nadal wykracza poza oczekiwania we wszystkich swoich przedsięwzięciach. Kamery dokumentują Kourtney, Kim, Khloé, Kendall i Kylie i ich siostrzane relacje, a wszystko to pod czujnym okiem ulubionej głowy rodziny - Kris.

The Beach Boys (24.05)

Ten dokument to uhonorowanie legendarnej grupy, która zrewolucjonizowała muzykę pop, oraz ikonicznego, harmonijnego dźwięku, który uosabiał kalifornijski sen, ujmując fanów na kolejne pokolenia. Dokument śledzi zespół od ich skromnych początków w gronie rodzinnym i zawiera niepublikowane wcześniej nagrania oraz nowe wywiady z członkami zespołu i innymi znakomitościami branży muzycznej.


Nowości na Prime Video

Demeter: Przebudzenie zła (24.05)

To miał być kolejny zwyczajny rejs. Morze było spokojne, prognozy nie zapowiadały sztormu. Gdy szkuner „Demeter” odbił od nabrzeża, nikt z załogi nie wiedział, że w jednej z dwudziestu czterech nieozna­kowanych skrzyń znajdujących się na pokładzie, kryje się zło. Zapadł zmrok, a statek był na pełnym morzu, gdy odkryto pierwszą ofiarę. Wołanie o pomoc nie miało już sensu, a walka o przetrwanie okazała się boleśnie nierówna. Każda kolejna noc przynosiła śmierć, a istota będąca jej sprawcą pozostawała nieuchwytna. Im bliżej było do lon­dyńskiego portu, tym bardziej oczywisty stawał się fakt, że najgorsze dopiero nadchodzi.


Nowości kinowe

Furiosa: Saga Mad Max

Kiedy świat upada, młoda Furiosa zostaje uprowadzona z Zielonego Miejsca Wielu Matek. Wpada w ręce potężnej Hordy Bikerów, której przewodzi watażka Dementus. Po przebyciu Pustkowi porywacze docierają do Cytadeli, gdzie rządzi Wieczny Joe. Dwóch tyranów zaczyna walkę o władzę, Furiosa zaś musi przetrwać wiele prób, jednocześnie gromadząc środki, które pozwolą jej wrócić do domu.

Jutro będzie nasze

„Nawet na służącą się nie nadajesz!”, mówi do Delii jej mąż, jedną ręką zabierając jej wypłatę, a drugą wymierzając siarczysty policzek. Nieśmieszne? A może jednak dobrze się będziecie bawić w tym (nie)miłym towarzystwie? „Jutro będzie nasze” – mocny, a jednocześnie zabawny i pełen emocji kobiecy głos, który stał się jednym z największych przebojów kinowych we Włoszech, wyprzedzając w tamtejszym box office nawet „Barbie” Grety Gerwig i „Oppenheimera” Christophera Nolana. Jest to zasługą między innymi jednego z najbardziej zaskakujących - i jednocześnie satysfakcjonujących - zakończeń filmowych ostatnich lat.

Strażniczka smoków

W starożytnych Chinach smoki żyły w przyjaźni z ludźmi. Niestety, ludzka chciwość zakończyła ten sojusz. Wiele lat później mała sierota Ping dba o ostatnią parę uwięzionych smoków. Dziewczynka pomaga swej opiekunce w pałacowym gospodarstwie. Próbuje też trzymać z dala od kłopotów niesforną przyjaciółkę, myszkę Hua Hua, która ciągle przeszkadza w obowiązkach. Pewnego dnia Ping dowiaduje się o swoim prawdziwym przeznaczeniu – musi uratować niezwykle cenne, smocze jajo. Dziewczynka, w towarzystwie starego smoka, wyrusza w pełną wyzwań podróż, by odnaleźć magiczną wodę. Tylko tam przychodzą bowiem na świat nowe smoki. Podczas tej niebezpiecznej przygody Ping znajdzie sposób na uwolnienie swej mocy i odkryje, że jest prawdziwą Strażniczką Smoków.

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.