Advertisement
Advertisement

Wiedźmin – co wiadomo o serialu po zwiastunie? Analiza teasera produkcji fantasy Netflixa

Tak jak obiecano, w trakcie San Diego Comic Con zaprezentowano zwiastun teaserowy wielce oczekiwanego serialu oryginalnego Netflixa Wiedźmin, ekranizacji serii powieści i opowiadań fantasy autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Specjalnie dla Was analizujemy materiał i odpowiadamy, gdzie rozgrywają się sceny, kogo zobaczyliśmy, kogo pominięto oraz potwory, z którymi mierzy się Geralt. Oto czego można dowiedzieć się z prawie dwuminutowej zapowiedzi produkcji Netflixa.

Zobacz również: Wiedźmin – pierwszy zwiastun serialu Netflixa!

Walka w błotnistym mieście

Miejscem, w którym rozgrywa się ta scena jest najprawdopodobniej redańskie Blaviken. Oznacza to, że przedstawiono nam scenę z odcinka pilotowego serialu, który przedstawi historię z opowiadania Mniejsze zło. Biały Wilk mierzy się tam z bandą Renfri (Dzierzba) i [uwaga, spoiler!] po pokonaniu ich w pojedynkę zyskuje przydomek Rzeźnika z Blaviken, a widzom zostanie zapewne zaprezentowany cały arsenał szermierczych umiejętności Geralta oraz zdolności używania magicznych wiedźmińskich znaków.

wiedźmin blaviken zwiastun

fot. kadry ze zwiastuna serialu Wiedźmin/Netflix

Walka w pałacu

Jest to słynna awantura na uczcie w Cintrze z opowiadania Kwestia ceny, podczas której Geralt staje po stronie tajemniczego Jeża z Erlenwaldu.  Powodem sprzeczki jest żądanie rycerza powołującego się na prawo niespodzianki, by oddać mu księżniczkę Pavettę. Pokazana zostanie zatem geneza powiązania losów Geralta z Ciri.

jeż z erlenwaldu wiedźmin scena zwiastun cintra

fot. kadr ze zwiastuna serialu Wiedźmin/Netflix

Potwory

W zapowiedzi otrzymaliśmy sceny rozgrywające się w opuszczonym pałacu, w którym Geralt zaczaja się, a potem toczy walkę ze strzygą. Ważnym elementem jest tu sarkofag, a więc cała sytuacja ma najprawdopodobniej miejsce w Wyzimie, a rzeczonym potworem jest Adda Biała, córka króla Temerii Foltesta, którą zgodnie ze zleceniem Geralt ma odczarować. Historia pochodzi z opowiadania Wiedźmin.

wiedźmin zwiastun trailer netflix

fot. kadry ze zwiastuna serialu Wiedźmin/Netflix

Na drugie monstrum trzeba poczekać aż do końca zwiastuna. Teaser wieńczy scena z miejsca, które gracze nazwaliby Krzywuchowymi Moczarami, a widzimy w niej jak z wody wyłania się gigantyczny pająk (może nawet kikimora). Naprzeciwko niej staje Geralt po spożyciu wzmacniających mikstur wiedźmińskich.

witcher wiedźmin trailer zwiastun cavill geralt monster

fot. kadr ze zwiastuna serialu Wiedźmin/Netflix

Bitwa na otwartym polu/atak na miasto

Widzimy tu fragmenty książkowej bitwy nad rzeką Marnadal, którą stoczyły zjednoczone armie Cintry i Skellige z wojskiem Nilfgardu (możecie zauważyć, że potwierdziły się niesławne zbroje cesarskiej armii) oraz jej konsekwencje, czyli szturm na Cintrę, która zakończy się jego rzezią. W związku z tym widzimy jak ranna Calanthe rozkazuje Ciri opuścić miasto i odszukać Geralta.

wiedźmin netflix cintra ciri

fot. kadry ze zwiastuna serialu Wiedźmin/Netflix

Ciekawostka: jednym z Cintryjczyków jest postać sir Lazlo, w którego wciela się Maciej Musiał. W zwiastunie wypatrzeć można go dwukrotnie i możliwe, że to on w serialu dostanie zadanie eskorty uciekającej z Cintry Cirilli.

maciej musiał sir lazlo wiedźmin

fot. kadr ze zwiastuna serialu Wiedźmin/Netflix

Ciri w lesie

Pora na sceny nagrywane na Wyspach Kanaryjskich, które nie są niczym innym jak przybyciem Jaskółki do Brokilonu – świętego lasu driad. Zatem w pierwszym sezonie dojdzie też do adaptacji opowiadania Miecz przeznaczenia.

ciri brokilon driady

fot. kadr ze zwiastuna serialu Wiedźmin/Netflix

Moc jest silna w rodzinie

W pierwszym sezonie zobaczymy także Dziecko Starszej Krwi używającej swoich mocy, co zostało zestawione z jej matką Pavettą, używającą zdolności magicznych podczas wspomnianej wcześniej uczty w Cintrze.

ciri calanthe witcher wiedźmin netflix

fot. kadry ze zwiastuna serialu Wiedźmin/Netflix

Ciri na pustyni i świecące drzewo

Jest to jedna z bardziej tajemniczych scen w zwiastunie i prawdopodobnie element, który został stworzony przez scenarzystów serialu. Fragment ten zapewne jest wizją Ciri powstałą w wyniku zażycia Wody Brokilonu, napoju przemieniającego w driadę. W Mieczu przeznaczenia wodę wypiła Ciri i Geralt, lecz efekty jej spożycia poznaliśmy tylko w stosunku do Białego Wilka. Wiadomo, że dla zmutowanego wiedźmina miała ona silne właściwości halucynogenne, więc możliwe, że podobny efekt wywoła i u nosicielki Starszej Krwi.

Warto również nadmienić, że na pewno nie jest to Korath, gdyż  showrunnerka serialu zaprzeczyła obecności nilfgaardzkiej pustyni w pierwszym sezonie.

wiedźmin netflix ciri serial

fot. kadr ze zwiastuna serialu Wiedźmin/Netflix

Retrospekcje

Jeśli zastanawialiście się dlaczego Yennefer przez większość zwiastuna jest garbata i pożycza od króla Bolesława przydomek Krzywousty, to śpieszymy się, by odpowiedzieć, że w serialu zobaczymy retrospekcje i względem książek zostanie rozbudowany wątek przeszłości bohaterki (potwierdziła to ostatnio showrunnerka L.S. Hissrich), a w szczególności zaprezentowany zostanie proces edukacji w czarodziejskiej szkole Aretuzie na wyspie Thanedd, której to lokalizacja wygląda wiernie względem książkowego opisu oraz pomocy od Tissai de Vries w przemianie w piękną i pewną wersję siebie.

aretuza yennefer tissaia wiedźmin netflix

fot. kadry z serialu Netflix

Spotkanie Geralta i Yennefer

Jedyna wspólna scena Białego Wilka i czarodziejki w zwiastunie. Uwagę zwraca tło, na które składa się tłum rozbierających się do naga ludzi. Czyżby Yennefer sprawdzała czy Gwynbleidd jest podatny na jej zaklęcia?

wiedźmin netflix geralt yennefer

fot. kadry ze zwiastuna serialu Wiedźmin/Netflix

Czy to Vilgefortz?

W postać głównego antagonisty, czarodzieja Vilgefortza, wciela się Mahesh Jadu. Porównanie sylwetki, fryzury i zdjęć z planu w Ogrodzieńcu mogą wskazywać, że znajdująca się w półmroku postać to właśnie on.

vilgefortz mahesh jadu witcher wiedźmin

fot. kadr ze zwiastuna serialu Wiedźmin/Netflix

Kogo zabrakło?

Przede wszystkim wiernego kompana Białego Wilka, barda Jaskra, w którego wcieli się Joey Batey. Zapewne z prezentacją tej postaci i jego ubioru twórcy czekają do czasu pełnego zwiastuna.

Kogo jeszcze zobaczyliśmy?

Przyjaciół Geralta, czarodziejkę Triss Merigold (Anna Schaffer) oraz druida Myszowora (Adam Levy) ze Skellige.

myszowór triss merigold wiedźmin netflix

fot. kadry z serialu Wiedźmin/Netflix

Ale także innych czarodziejów: będącą na usługach cesarza Emhyra Fringillę Vigo (Mimi Ndwieni) oraz Sabrinę (Therica Wilson-Read) i Istredda (Royce Pierreson).

wiedźmin netflix czarodzieje

fot. kadry ze zwiastuna serialu Wiedźmin/Netflix

Wiedźmin to ekranizacja serii powieści i opowiadań fantasy autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Oficjalny opis serialowej adaptacji brzmi następująco: Geralt z Rivii (Henry Cavill), samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę (Anya Chalotra) i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę (Freya Allan). Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Zobacz również: Reakcje na wygląd Henry’ego Cavilla w serialu Wiedźmin. Przeróbki i memy na temat Geralta

Premiera serialu Wiedźmin odbędzie się pod koniec 2019 roku w serwisie Netflix. Pierwszy sezon liczyć będzie osiem odcinków, które zostaną udostępnione w dniu premiery.

Ilustracja wprowadzenia: kadr ze zwiastuna serialu Wiedźmin/Netflix

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?