Niedawno swoje 68. urodziny obchodził Bryan Cranston – aktor znany przede wszystkim z kultowej roli w Breaking Bad. Odtwórca serialowego Waltera White’a przyszedł na świat w Los Angeles, a jego rodzice również zajmowali się aktorstwem. Już jako mały chłopiec wystąpił w reklamie, a po skończeniu college'u zaczął grać w teatrach. Dziś do jego filmografii należą takie produkcje jak m.in.: Szeregowiec Ryan, Zwariowany świat Malcolma, Larry Crowne – uśmiech losu, Operacja Argo, Spragnieni życia, Asteroid City czy właśnie słynne Breaking Bad. Ostatni film, w jakim do tej pory się pojawił, to Argylle – Tajny szpieg. Poznaj 5 ciekawostek o amerykańskim aktorze!
Aktor w 2013 roku powiedział, że wiele cech głównego bohatera Breaking Bad było wzorowanych na jego ojcu.
Chciałem, żeby Walt miał posturę ciała mojego taty, który ma teraz 89 lat, jakby Walt był znacznie starszym mężczyzną. […] Kiedy przyglądałem się tacie, przyjmując jego postawę – nie powiedziałem mu, że to robię — zauważyłem, że przejmuję także niektóre jego cechy, takie jak mówienie „O rany” lub przewracanie oczami, gdy Jesse [Pinkman] zrobił coś głupiego.
Z okazji zakończenia serialu w 2013 roku aktor postanowił zrobić sobie tatuaż upamiętniający kultową rolę. Na wewnętrznej części palca prawej dłoni umieścił logo produkcji inspirowane układem okresowym pierwiastków (Br Ba).
Cranston opowiedział Jimmy’emu Fallonowi w wywiadzie o czasach, gdy wybrał się z bratem w dwuletnią podróż motocyklową po USA. Miało to miejsce w latach 70. XX wieku. Zatrudnili się oni wtedy dorywczo jako kelnerzy w restauracji w Daytona Beach na Florydzie. Z właścicielem pracowało się dość trudno, przez co pracownicy czasami żartowali, że go zamordują. Kiedy mężczyzna rzeczywiście zginął, Cranstonowie wyjechali już z miasta, jednak data morderstwa pokrywała się z ich wyruszeniem w dalszą podróż. Policja ich poszukiwała, ale oczywiście nie mieli oni nic wspólnego ze śmiercią byłego szefa.
Po ogromnym sukcesie Breaking Bad do aktora nieustannie napływały nowe propozycje. Opracował zatem numeryczny system, na podstawie którego decydował, które role przyjąć, a które odrzucić. Oceniał reżysera, scenariusz, fabułę i obsadę, a następnie po zsumowaniu punktów i uzyskaniu co najmniej 17, przyjmował angaż w danej produkcji.