Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Jak Stephen King pomógł Millie Bobby Brown? Poznaj 5 ciekawostek o aktorce ze Stranger Things!

Autor: Ewa Filipowicz-Gmerek
26 marca 2024
Jak Stephen King pomógł Millie Bobby Brown? Poznaj 5 ciekawostek o aktorce ze Stranger Things!

Millie Bobby Brown urodziła się w 2004 roku w hiszpańskiej Marbelli. To brytyjska aktorka i modelka, a także właścicielka firmy kosmetycznej. Na małym ekranie debiutowała w 2013 roku, kiedy pojawiła się w serialu Once Upon a Time in Wonderland. Największą sławę przyniosła jej jednak rola w Stranger Things. W produkcji Netflixa aktorka zagrała jedną z głównych postaci, wcielając się w tajemniczą Jedenastkę. Po sukcesie serii kariera aktorska Millie rozwija się w imponującym tempie. Wystąpiła w takich tytułach jak: Enola Holmes, Godzilla vs. Kong czy Dama. Ostatni film niedawno pojawił się na platformie Netflix i od razu trafił na listy najpopularniejszych w wielu krajach. Poznaj 5 ciekawostek o Millie Bobby Brown!

Rolę w Stranger Things może zawdzięczać Stephenowi Kingowi

Ze wszystkich ról w serialu twórcom, Mattowi i Rossowi Dufferom, najtrudniej było obsadzić właśnie Jedenastkę. Potrzebowali aktorki, która wyraźnie zaznaczy swoją obecność na ekranie bez używania zbyt wielu słów. O Millie Bobby Brown dowiedzieli się z wpisu Stephena Kinga na Twitterze, który zachwycił się rolą aktorki w serialu Intruders z 2014 roku. Wtedy postanowili zainteresować się dziewczynką.

Nie słyszy na jedno ucho

Aktorka urodziła się z wadą słuchu, która z czasem się pogłębiła, przez co Brown nie słyszy na jedno ucho. To czasami uciążliwe na planie, o czym opowiedziała w jednym z wywiadów, w którym wspominała pracę przy Stranger Things:

Musiałam mieć asystentów reżysera lub asystentów produkcji blisko siebie, kiedy mówili „Akcja!”, bo musieli to mówić naprawdę głośno lub dać znak, żebym mogła ich obserwować, ponieważ nigdy nie byłabym w stanie ich usłyszeć.

Zobacz również: Bryan Cranston podejrzany o morderstwo! Poznaj 5 ciekawostek o aktorze z Breaking Bad!

Fot.l kadr z filmu Enola Holmes

Prowadzi markę kosmetyczną

Millie Bobby Brown w wieku 15 lat uruchomiła własną markę kosmetyczną o nazwie Florence by Mills. Florence to imię jej prababci, a Mills to jej własny pseudonim. Grupę docelową produktów stanowią przedstawiciele pokolenia Z. Wegańskie kosmetyki służą do pielęgnacji skóry o różnych potrzebach, w tym m.in. do walki z trądzikiem. Część pieniędzy ze sprzedaży trafia do Olivia Hope Foundation – fundacji działającej na rzecz chorujących na raka dzieci i ich rodzin. Organizacja powstała ku pamięci zmarłej na białaczkę przyjaciółki Brown.

Jest najmłodszą Ambasadorką Dobrej Woli UNICEF

Aktorka po odniesieniu sukcesu w Stranger Things postanowiła wykorzystać swoją sławę, by zrobić coś dobrego. Została najmłodszą w historii Ambasadorką Dobrej Woli UNICEF. Brown współpracuje z organizacją, aby zapewnić potrzebującym dzieciom m.in dostęp do edukacji czy opieki zdrowotnej.

Fot. kadr z filmu Dama

Obcięcie włosów do roli zmieniło jej życie

Żeby wcielić się w postać Jedenastki w Stranger Things, aktorka jako młoda dziewczynka musiała ogolić głowę. Jak można przeczytać na stronie „W Magazine”, aktorka po zmianie fryzury wyznała:

Dzień, w którym ogoliłam głowę, był najbardziej wzmacniającym momentem w całym moim życiu. Obcięcie ostatniego pasma włosów to moment, w którym cała moja twarz stała się widoczna i nie mogłam chować się za włosami jak kiedyś... Kiedy patrzyłam na siebie i nie mogłam zobaczyć swojego dawnego oblicza, zdałam sobie sprawę, że teraz mam pracę do wykonania. Mianowicie inspirowanie innych dziewcząt, że Twój wizerunek lub część zewnętrzna nie są tym, co naprawdę ważne.

Zobacz zwiastun filmu Dama!

Źródła: Looper, W Magazine / Ilustracja wprowadzenia: Stranger Things/Netflix

Copywriterka, absolwentka filologii polskiej i publikowania cyfrowego i sieciowego na UWr. Miłośniczka dobrego jedzenia, podróży i platform streamingowych.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.