Tworzenie produkcji filmowych i telewizyjnych na bazie gier wideo to dość trudna sztuka. Na przestrzeni dekad przekonało się o tym mnóstwo twórców, starających się przełożyć poszczególne tytuły na język kina czy serialu. Ale pewne projekty, szczególnie ostatnimi czasy, naprawdę się udały!
Dla graczy, którzy przy okazji są fanami popkultury, nierzadko bardzo istotne jest posiadanie potężnego, wielofunkcyjnego sprzętu, który sprosta ich wygórowanym oczekiwaniom. Dlatego szczególnie godnym polecenia jest gamingowy telefon Asus ROG Phone 8, pozwalający na doznania na najwyższym poziomie zarówno przy rozgrywce, jak i codziennych czynnościach. Poza komfortową rozgrywką, znakomicie ogląda się na nim serwisy VOD. Z tego też względu pragniemy pokazać jak na tym rewelacyjnym i mobilnym ekranie prezentują się filmy i seriale na podstawie gier.
Halo
Niech na pierwszy ogień pójdzie Paramount Network, który niedawno otrzymał swój 2. sezon. Co prawda adaptacja kultowej serii strzelanek SF dość daleko odchodzi od pierwowzoru, a problemów można by kilka wymienić, ale w dalszym ciągu to mocne i świetnie wyglądające widowisko z superżołnierzami przyszłości i groźnymi najeźdźcami.
Super Mario Bros. Film
Przygody sympatycznego hydraulika doczekały się wielu kultowych gier – a przed nami bez wątpienia pojawi się niejedna. Dlatego tym bardziej cieszy, że w zeszłym roku wreszcie pojawiła się naprawdę ciekawa adaptacja, w godny sposób ukazująca znanych na całym świecie bohaterów. Na plus dla animacji świetni aktorzy głosowi – w tym Jack Black, Anya Taylor-Joy i Chris Pratt.
The Last of Us
To jak jest w końcu z tą adaptacją wybitnej gry wideo? Na dłuższą metę zdania są podzielone, natomiast serialowi nie można odmówić świetnej realizacji, co najmniej kilku bardzo udanych epizodów i dobrze dobranej obsady - z genialnym Pedro Pascalem w roli Joela na czele. Oczywiście znajdzie się także spora liczba argumentów przeciw – wiele z nich jak najbardziej zasadnych, aczkolwiek na pewno nie jest to nieudany serial. A 2. sezon może być nawet lepszy... Czekamy!
Cyberpunk: Edgerunners
Jak zwykle w takim zestawieniu musieliśmy uwzględnić tytuł, który w ogromnej części przyczynił się do znaczącego ocieplenia wizerunku gry CD Projekt RED. Bardzo dobra historia pewnego ambitnego chłopaka z Night City - w dodatku znakomicie umiejscowiona w rozbudowanym i wyrazistym uniwersum Mike'a Pondsmitha. Cyberpunk: Edgerunnes Broni się zarówno jako samodzielna produkcja, jak i wielka gratka dla fanów gry!
Arcane
Inspiracje grą League of Legends pozostają przede wszystkim na poziomie drobnych fabularnych zarysów i kilku kwestii lore – dalej mamy już czysto autorskie, znakomite rozwinięcie uniwersum. Twórcy zaskoczyli mrocznym klimatem, wspaniałą kreską i designem uniwersum, złożonymi postaciami, a także wciągającą intrygą z kultowymi bohaterkami pierwowzoru w ramach wątku przewodniego. A sceny walki i dobór soundtracku to prawdziwe mistrzostwo! Drugi sezon jest już w produkcji!
Prince of Persia
Zgoda, Mike Newell nie stworzył epopei na miarę Władcy Pierścieni, a i w obrębie adaptacji gier raczej nie ma szans na zajęcie podium. Mimo to ta urokliwa, przygodowa historia liznęła więcej esencji pierwowzoru aniżeli lwia część podobnych produkcji. Dlatego też jesteśmy skłonni więcej wybaczyć. Szczególnie, gdy na scenę wchodzą takie tuzy Hollywood, jak Jake Gyllenhaal, Gemma Arterton czy Ben Kingsley.
Warcraft: Początek
Kolejna adaptacja, której odbiór był daleki od jednoznacznie pozytywnego. Mimo to Duncan Jones poradził sobie pod względem wstępnego nakreślenia interpretacji uniwersum związanym z targaną wojną krainą Azeroth – zwłaszcza zestawiając tę wizję ze współczesnymi impresjami uniwersum zawartymi w World of Warcraft. A kilka scena naprawdę może zachwycić, pomimo wszechobecnego CGI.
Need for Speed
Do tej konkretnej pozycji chyba po prostu mamy trochę słabość. Nieśmiertelny Jesse Pinkman z Breaking Bad wcielający się w niesłusznie osądzonego byłego skazańca, który szuka zemsty przy nielegalnych wyścigach rodem z kultowej serii gier? Może i miejscami sztampowe, a scenariusz miewa pewne poważne problemy, ale to nadal urokliwa produkcja na wspólne, luźne posiedzenia.
Gran Turismo
A na koniec inna wyścigowa adaptacja, ale dla odmiany należy do najsolidniejszych od wielu, wielu lat. Nastolatek uczący się jeździć na grach wideo, który dostaje szansę na zmagania w profesjonalnych wyścigach? Oj, wiele w takim projekcie może się nie udać. Na szczęście Neill Blomkamp i trafiona obsada ocalili przedsięwzięcie od klęski, czyniąc z niej naprawdę porządną adaptację.
Asus ROG Phone 8 to idealny sprzęt dla mobilnych graczy, którzy cenią sobie najwyższą jakość i responsywność w każdej sytuacji. Procesor Snapdragon 8 gen. 3 z 12 GB RAM zapewnią niesamowite moce obliczeniowe, a panel AMOLED o częstotliwości odświeżania 165 Hz połączy najwyższej jakości wrażenia wizualne z praktycznymi zastosowaniami. No i oczywiście stylowy wygląd łączy się nierozerwalnie z przystępnością, jeżeli chodzi o codzienne użycie.
Materiał stworzony we współpracy z marką Asus.
Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.