Co obejrzeć po: Braveheart. Filmy podobne do kultowej produkcji historycznej

Interesują Cię filmy podobne do Braveheart? Przedstawiamy historyczne superprodukcje, które powinny przypaść Wam do gustu!

Braveheart to słynny widowiskowy dramat historyczny w reżyserii Mela Gibsona. Opowiada on historię przywódcy XIII-wiecznego powstania Szkotów przeciw Anglii – Williama Wallace’a. Godny uwagi jest fakt, że Braveheart otrzymał aż pięć Oscarów m.in w kategorii najlepszy film. Natomiast Mel Gibson nie tylko odpowiadał za reżyserię, ale również wcielił się w postać głównego bohatera. Jeśli jesteście fanami widowiskowych produkcji historycznych jak Braveheart, to przedstawiamy Wam propozycje najciekawszych filmów podobnych do hitu Mela Gibsona.

Zobacz również: Najlepsze filmy o średniowieczu i rycerzach | TOP 20


BRAVEHEART – FILMY PODOBNE

Troja

Film, który nawiązuje do dzieła Homera – Iliady. Książęta Troi Hektor i Parys wyruszają do Króla Sparty – Menelaos aby negocjować warunki pokoju. Parys już od dłuższego czasu ma romans z żoną króla Sparty Heleną. Kochankowie decydują się na ucieczkę na statku trojan. Menelaos idzie prosić o wsparcie swojego starszego brata – Agamemnona, króla Grecji aby pomógł mu odbić Helenę i zniszczyć Troje. Agamemnon decyduje się na pomóc bratu, bo upadek Troi pozwoli mu objąć kontrolę w rejonie morza Egejskiego. Król Grecji wysyła Odyseusza aby przekonał Achillesa do udziału w wojnie. Pomimo niechęci do Agamemnona, Achilles decyduje się dołączyć wraz z Myrmidonami do ataku na Troje. Wojownik zdaje sobie sprawę, że wojownicy biorący udział w tej bitwie będą zapamiętani na zawsze.

Gladiator

Kultowa produkcja w reżyserii Ridleya Scotta. Generał Maximus Decimus Meridus prowadzi wojska przeciwko plemionom germańskim. Cezar Marek Aureliusz uważa, że jego syn Kommodus nie jest godny bycia jego następcą, chce aby Maximus nim został. Jednak Kommodus nie chce rezygnować z władzy i morduje swojego ojca. Maximus jest zatrzymany i skazany wraz ze swoją rodziną na śmierć. Udaje mu się uciec, jednak do rodzinnego domu przybywa za późno. Maximus zostaje znaleziony przez łowców niewolników i zostaje sprzedany jako gladiator. Jego właścicielem zostaje trener gladiatorów – Proximo. Wkrótce Maximus wraz z innymi gladiatorami zostaje przetransportowany do Rzymu na igrzyska. Gladiator zaczyna planować zemstę na samozwańczym cesarzu – Kommodusie. Pozycja obowiązkowa, jeśli chcesz poznać dobre filmy podobne do Braveheart.

braveheart filmy podobne

fot. Kolaż własny

Ostatni Samuraj

Kolejna pozycja na liście wskazujące filmy podobne do Braveheart to dzieło, które skupia się na wydarzeniach związanych z Buntem Satsumy. Kapitan Nathan Algern jest weteranem wojny secesyjnej oraz wojny indian. Algern jest świetnie wyszkolonym żołnierzem, jednak okrucieństwa wojny zostawiły ślad w jego psychice. Decyduje się na wyjazd do Japonii, gdzie ma szkolić nowo powstałą armię cesarza przeciwko zbuntowanym samurajom. Niestety przez brak czasu nie wystarczająco wyszkolona armia rusza na armię samurajów dowodzonych przez Katsumoto. Armia zostaje rozgromiona a Algern trafia do niewoli. Poznaje bushido – kodeks samurajów. Zaczyna odnajdować wewnętrzny spokój, podejmuje decyzje którą stronę konfliktu wybrać.

Alexander

Film opowiada historię jednego z władców wszechczasów – Alexandra Wielkiego. Zobaczymy jego losy od najmłodszych lat, po objęcie władzy aż po jego śmierć. Alexander to jeden z najwybitniejszych władców, ze swoim wojskiem przemierzył ponad 30 tysięcy kilometrów a jego imperium rozciągało się od Grecji aż po Indie. Oprócz poznania życia bitewnego Aleksandra poznajemy jego relacje z najbliższymi: z zaborczą matką, z bliskim przyjacielem Hefajstionem oraz Roksaną, kobietą którą poślubił.

braveheart filmy podobne

fot. Kolaż własny

Robin Hood

Robin Longstride jest łucznikiem w służbie u króla Ryszarda Lwie Serce. Jednak Robin i jego ludzie znurzeni wojną wypowiadają się negatywnie o podbojach króla, przez co trafiają do karceru. Po śmierci króla udaje im się zdezerterować, jednak trafiają w zasadzkę na królewską gwardię stworzoną przez spiskującego z królem Francji – Godfreyem. Robin chce się podszyć pod umierających rycerzy, aby wrócić do Anglii. Jednak jeden z umierających żołnierzy sir Robert Loxley prosi go aby oddał miecz jego ojcu w Nottingham. Nowy król Anglii nakłada nowe podatki i wysyła Godfreya na północ aby je odbierał. Jednak Godfrey wraz z francuskimi żołnierzami zaczyna wzniecać coraz większe niepokoje. Robin i jego ludzie wracają na północ aby odeprzeć atak francuzów.

Pearl Harbor

Rafe i Danny są przyjaciół od dziecka. Rafe podczas służby na Pearl Harbor zakochuje się w pielęgniarce Evelyn, która odwzajemnia jego uczucie. Jednak Rafe dołącza do Orlego Gniazda i uczestniczy w Bitwie o Anglię, podczas której zostaje zestrzelony i uznany za zaginionego. Danny informuje o tym Evelyn a z czasem między nimi rodzi się uczucie. Wkrótce powraca Rafe, a Pearl Harbor zostaje zaatakowane przez Japończyków.

fot. Kolaż własny


To były produkcje podobne do filmu Braveheart!

Zobacz podobne:

QUIZ: Jak dobrze znasz klasykę polskiej komedii?

Co obejrzeć po: Alienista. Podobne seriale w mrocznym klimacie!

Najlepsze brytyjskie seriale kryminalne na Netflix | TOP 10

 


Ilustracja wprowadzająca: Kadr z filmu Braveheart

Stały współpracownik

Entuzjastka literatury i kina. Wielbicielka odkrywania nowych seriali oraz filmów. Poza tym ogromna fanka Formuły 1 i Disneya

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?