Najlepsze filmy historyczne na Netflix. Ranking TOP10

Platforma Netflix trzyma w swojej bibliotece nie tylko historyczne seriale, ale także produkcje filmowe. Znajdziemy tam przedstawicieli gatunku bardzo różnej maści, przedstawiające w rozmaitej formie – od dramatu aż po produkcję przygodową – dzieje z przeszłości, niektóre mniej, inne wierniej oddane. Oto dziesiątka przedstawiająca najlepsze filmy historyczne na Netflix, które znajdują się obecnie w katalogu serwisu streamingowego!

Zobacz również:

Najlepiej oceniane seriale Netflix! TOP 30

Filmy Netflix 2020! Ranking najlepszych filmów roku!

Najlepsze seriale Netflix 2020! Ranking aktualizowany!


10. Kochanice króla (2008)

Na sam początek kolejna wariacja wokół króla Henryka VIII, w którego tym razem wcielił się Eric Bana. Historia bazuje na bestsellerowej powieści Philippy Gregory, w której seniorzy rodu Boleyn chcą skorzystać na tym, że władca Anglii nie jest już przychylny swojej aktualnej małżonce, Katarzynie Aragońskiej i sprawić, by jego kochanką stała się któraś z młodych kobiet: Maria lub Anna (czyli kolejno Scarlett Johansson i Natalie Portman). Intrygi i romans mieszają się z pewnym obrazem Anglii z ówczesnego okresu.

9. Król wyjęty spod prawa (2018)

Nowy film historyczny i następny na liście jest obraz będący w pewnym sensie kontynuacją Bravehearta. Chris Pine wciela się Roberta I Bruce’a, jedną z najciekawszych i najbarwniejszych postaci średniowiecznego świata z okresu, gdy Szkocja była de facto zniewolona przez angielską monarchię. Nie jest to może dzieło wybitne, ale w ciekawy sposób przedstawia ówczesne dzieje.

8. Maria, królowa Szkotów (2018)

Historyczny film od niedawna dostępny na Netflix. Kolejny pojedynek znakomitych aktorek. Królowa Elżbieta była dotąd przedstawiana jako „ta dobra”. Tym razem jednak kompletnie odmieniona Margot Robbie ukazuje ją nieco mniej jednoznacznie, zestawiając grającą tytułową rolę Saoirse Ronan, ukazując je jako silne kobiety, których decyzje miały kluczowe znaczenie dla dziejów historii.


7. Czwarta władza (2017)

Nie jest to Steven Spielberg w najwyższej formie, jednak w dalszym ciągu mamy do czynienia z ciekawie poprowadzoną historię niemającego precedensu pojedynku prasy amerykańskiej z najwyższymi szczeblami władzy, a gra toczy się o ujawnienie tajemnic skrywanych przez całe dekady. W głównych rolach Meryl Streep i Tom Hanks.

6. Król (2019)

Jedna z solidniejszych kostiumowych produkcji ostatnich lat. Timothée Chalamet, wschodząca gwiazda Fabryki Snów, odgrywa Hala, księcia, który nie pragnął korony, a jednak po śmierci ojca-tyrana zmuszony jest zostać władcą. Będzie musiał nie tylko odkryć zupełnie nowy świat, ale także zmierzyć z demonami przeszłości.

5. Maria Antonina (2006)

Nieco zapomniany obraz Soffi Coppoli, rzucający obraz na Wersal XVIII wieku. Kirsten Dunst w jednej z najlepszych ról w karierze gra młodą dziewczynę, która zostaje małżonką późniejszego Ludwika XVI. Na dworze francuskim wpada w wir intryg i próbując przetrwać w tym środowisku popada w dekadencję. Szybko staje się obiektem plotek. Barwna produkcja przedstawiająca także dramat zagubionej kobiety.


4.  Proces Siódemki z Chicago (2020)

I doczekaliśmy się czegoś z obecnego roku. Film na faktach wyreżyserowany przez Aarona Sorkina (który – a jakże! – napisał także scenariusz) porusza jedną z najgłośniejszych spraw sądowych związanych z wyjściowo pokojowym protestem, który przerodził się w krwawe starcie z policją. Świetne aktorstwo, trzymająca uwagę fabuła i ważny uniwersalny temat! Perełka Netflix!

3. Chwała (1989)

Starszy film historyczny w naszym zestawieniu. Cofnijmy się do końcówki lat 80., kiedy to pojawił się znakomity film Edwarda Zwicka. Złożona z gwiazd najwyższego formatu produkcja opowiada o pewnym oddziale z okresu wojny secesyjnej w USA, który składa się z samych czarnoskórych żołnierzy (ale oczywiście białych dowódców). Tymczasem jednak dowodzący nimi pułkownik wbrew powszechnym oczekiwaniom i wszechobecnemu rasizmowi tworzy z nich doborowy oddział. Zdecydowanie jest to film historyczny, który warto obejrzeć na Netflixie!


2. Ostatni samuraj (2003)

Edward Zwick ponownie nadaje. Tym razem Tom Cruise odegrał pewnego weterana wojny secesyjnej, który w drugiej połowie XIX wieku wybiera się do Japonii, by szkolić żołnierzy mających stłumić powstanie samurajów. Nie jest to może podręcznikowa produkcja historyczna, jednak mimo wszystko pomimo pewnej teatralności i nastawienia na akcję udało się uchwycić pewnego ducha Kraju Kwitnącej Wiśni. Polecamy dla miłośników kina popularnego!

1. Zjawa (2015)

Dla wielu zbyt manieryczny, dla innych nudny, ale jednak Alejandro González Iñárritu ma w sobie to „coś”. Po rewelacyjnym Birdmanie utalentowany reżyser stworzył nieco gorszy obraz, jednak wciąż onieśmielający portret amerykańskich osadników, którzy mierzą się z naturą, tubylcami i własnymi przywarami. Znakomitemu klimatowi o prowadzonej kamerze towarzyszy doborowa obsada. Starczy powiedzieć, że Leonardo Di Caprio za Zjawę zdobył wreszcie Oscara, a nie ustępuje mu znakomity Tom Hardy. Koniecznie zapiszcie sobie ten tytuł na liście do obejrzenia!

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?