Dobre filmy świąteczne, które trzeba zobaczyć | TOP 20

Tematem naszego rankingowego zestawienia są filmy świąteczne. A dokładnie te najlepsze i najbardziej nadające się do puszczenia w święta na ekranach naszych telewizorów, smartfonów czy laptopów.

Boże Narodzenie to czas odpoczynku, rodzinnych spotkań i celebracji, ale również okres obżarstwa, korzystania z prezentowych uciech i wpatrywania się w ekran. Kiepsko jednak ogląda się co ambitniejsze produkcje z wypełnionymi pełnymi brzuchami i o nader zrelaksowanym umyśle, dlatego też filmy o tematyce krążącej wokół Bożego Narodzenia to opowieści proste, ciepłe i często okraszone sporą dawką lekkiego humoru. Wśród nich jest jednak kilka perełek o przesłaniu, które powinno być dla nas ważnie nie tylko w okresie gwiazdkowym. Oto dwadzieścia pozycji dla tych grzecznych i wprost przeciwnie, które obowiązkowo warto zobaczyć w trzy najbarwniejsze dni roku. 

Zobacz również: TOP 10: Najlepsze filmy o świętym Mikołaju!


20. Śnięty Mikołaj (1994), reż. John Pasquin

Historii, w których Świętego Mikołaja zastępuje ktoś zgoła do tego nieodpowiedni, jest wiele. Wśród nich wyróżnia się Śnięty Mikołaj z Timem Allenem w roli głównej. Jego bohater to pracoholik, do tego człowiek bez będący ciasno zamknięty w ramach sztywniactwa i kompletnie nierozumiejący klimatu Gwiazdki. Pech chciał, że pewnego dnia nakrywa Mikołaja podczas akcji powodując przy okazji wypadek uniemożliwiający mu dalszą służbę. Tym samym skazuje się na służbę w czerwonym kubraku i kierowanie latającymi saniami i przy okazji uszczęśliwiając dziatwę i odkrywając siebie na nowo.


19. Elf (2003), reż. John Favreau

W następnej kolejności postawiliśmy na komediowy duet Favreau-Ferrell. Oto Buddy, wychowany przez św. Mikołaja elf zostaje wysłany przez niego prosto do Nowego Jorku w celu odnalezienia swego prawdziwego ojca. Wieloletnia izolacja od prawdziwego świata, mentalność dzieciaka i mało przyjazne dla osobnika w jego stroju nie ułatwiają mu tego zadanie. Tylko jednak on może przywrócić swemu ojcu i młodszemu bratu wiarę w Boże Narodzenie i przypomnieć jaka jest jego prawdziwa istota.

Dziennikarz, gitarzysta, miłośnik sztuki wszelakiej. Za autorytety stawiający sobie Alana Moore'a, Jimmy'ego Page'a i Julesa Verne. Osobnika tego można spotkać starówkach miast Rzeczypospolitej, które traktuje jak wehikuł czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?