Najlepsze filmy akcji Netflix. Ranking 15 najlepszych filmów akcji!

Netflix i najlepsze filmy akcji? Jest w czym wybierać, bo ta platforma streamingowa doczekała się pokaźnej bazy filmów z różnych gatunków. Zresztą zbitka wyrazowa „filmy akcji i Netflix” staje się coraz bardziej sensowna, ponieważ platforma sama produkuje kino trzymające w napięciu, choć w naszym rankingu uwzględniliśmy również produkcje nieoryginalne. Najlepszy filmy akcji Netflix zebrał nam w jednej, pięknej kategorii, a my, przy okazji premiery Tyler Rake: Ocalenie, stworzyliśmy dla naszych czytelników listę adrenalinowych boosterów nie tylko dostępnych na platformie, ale również przez nią wyprodukowanych. Miłośnicy mocnych wrażeń będą mieli w czym wybierać. Przed państwem lista najlepszych filmów akcji na Netfliksa!


Zobacz również: TOP 20 – Ciekawe filmy dające do myślenia

15. Potrójna granica (2019), reż. J.C. Chandor

Dobre kino akcji na Netfliksie musi zawierać przynajmniej jeden z tych elementów: być widowiskowe, opierać się na ciekawym pomyśle zawiązującym akcję i posiadać ciekawych bohaterów, a najlepiej – brawurową drużynę. Potrójna granica jest właśnie takim filmem – to drużyna jest tutaj najważniejsza. I choć opowieść o grupie żołnierzy sił specjalnych, którzy chcą wykraść pieniądze baronowi narkotykowemu, ma elementy heist movie, to pełnokrwista, wysokooktanowa sensacja, którą warto odpalić, aby podnieść nieco ciśnienie w te leniwe wieczory.

Kadr z filmu Potrójna granica / fot. materiały prasowe

14. Shaft (2019), reż. T. Story

Mieliśmy różnych Shaftów – ten oryginalny był bohaterem epoki blaxpoitation, kolejny, grany przez Samuela L. Jacksona, miał nieść pochodnie rodzinną i wprowadzić detektywa w nowy wiek. Kim więc jest kolejny z Shaftów? Synem syna, czyli wnukiem oryginalnego twardziela w skórzanym płaszczu. I chociaż najnowsza interpretacja to miks kina akcji z komedią pokoleniową, warto dać jej szansę, tym bardziej, że gdyby nie Netflix, to byśmy nigdy nie zobaczyli tego trio na jednym ekranie. Dla samych scen komediowych warto.

Shaft

13. Drapacz chmur (2018), reż. R. M. Thurber

Może lista „najlepsze filmy akcji na Netfliksa” powinna zawierać wyłącznie te tytuły, przy których można po prostu bawić się wyśmienicie mimo „taniego” konceptu oraz niezbyt wygórowanych ambicji twórców? Gdy ogląda się historię specjalisty od zabezpieczeń, który musi powstrzymać terrorystów w super zaawansowanym wieżowcu, można jeszcze kupić całe to zawiązanie akcji, ale nie, gdy… facet ma posturę cholernego wieżowca, czyli The Rocka! Oczywiście, aby zwiększyć szansę złych ludzi, postać grana przez Dwayne’a Johnsona musiała stać się kaleką z protezą zamiast nogi, ale umówmy się – to nie spowolni naszej ukochanej góry mięsa. Jeśli The Rock chce pokonać drapacz chmur, to go pokona i basta.

12. Six Underground (2019), reż. M. Bay

Ten akcyjniak wjechał na patformę Netflix niespodziewanie, przywołując ducha człowieka, który kojarzył się z kina akcji drugiej połowy lat 90. i wczesnych dwutysięcznych, ale niektórzy, szczególnie po serii Transformers, woleliby go zapomnieć. Michael Bay jest wirtuozem obrazu, nikt nie pokazuje tak jak on scen akcji, które bardzo często wypychane są niestety watą strząpkowej fabuły. Najlepszy filmy akcji na Netflksie są listą, na której nie mogło zabraknąć lubującego się w rozpierdusze Amerykanina. Na dokładkę – piękne samochody i bardzo dużo iskrzących przedmiotów. Cały Michael Bay.

11. Seria Szybcy i wściekli

Nie powinno się rozdzielać kochającej rodziny, więc listę najlepszych filmów akcji na Netfliksie należy wzbogacić o brygadę Dominica Toretto. Jak to w fabule Szybkich i wściekłych bywa – ta rodzina nigdy nie jest systemem zamkniętym, a nowi członkowie wpadają i wypadają z serii. Oczywiście, że nawet w kinie gatunkowym seria zaczyna pomału funkcjonować jako żart, bo mówi się, że rodzinka wkrótce skolonizuje Marsa i pokona Godzillę, ale na tle produkcji traktujących o wyścigach oraz pościgach, ta wesoła popcornówka pozwala chociaż bawić się widzowi wyśmienicie. Może i z wyłączoną połową mózgu, ale szczerze i bezpretensjonalnie. A teraz Netflix dostarczył nam tego nawozu w całości. 

Szybcy i wściekli 9

Redaktor

Z wykształcenia polonista i kulturoznawca. Stworzyły go filmy, może go też zabiją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?