Jesień zagościła już na dobre, a my powoli wracamy do codziennych obowiązków. W ramach wieczornego relaksu w chłodne wieczory postanowiliśmy polecić studentom (i nie tylko!) kilka pozycji, które pomogą przywitać kolejny rok akademicki. Przy okazji warto się też zastanowić się nad porządnym sprzętem na uczelnię, który nie tylko świetnie sobie poradzi z wszystkimi zadaniami na zajęcia, ale i będzie świetnym kompanem choćby do… oglądania filmów. Poniżej zobaczycie kadry z najlepszych o studiach wyświetlone na polecanym dla studentów laptopie Lenovo Legion Pro 7.
Na początek pozycja absolutnie obowiązkowa. Historia podąża za Willem Huntingiem, młodym matematycznym geniuszem, który mimo swojego niezwykłego talentu zmaga się z problemami osobistymi i społecznymi, dorastając w trudnych warunkach. Gdy Will zostaje zatrzymany za pobicie policjanta profesor MIT, Gerald Lambeau, dostrzega jego potencjał i proponuje mu alternatywę: zamiast więzienia, będzie mógł uczyć się matematyki i poddać terapii, co staje się przełomowym momentem w jego życiu. W miarę jak Will podejmuje wyzwanie, nawiązuje głębsze relacje z terapeutą, który pomaga mu zmierzyć się z jego przeszłością, traumami i strachem przed bliskością. Film jest nie tylko opowieścią o niezwykłych talentach, ale także o walce z własnymi demonami i odkrywaniu prawdziwej wartości przyjaźni, miłości oraz akceptacji samego siebie. Przesłanie o tym, że każdy może znaleźć swoje miejsce w świecie, niezależnie od trudnych okoliczności, czyni go inspirującym dziełem.
Amerykański film z 1989 roku w reżyserii Petera Weira i z Robinem Williamsem w roli głównej. Akcja rozgrywa się w prestiżowej szkole dla chłopców, Welton Academy, w latach 50. XX wieku. Film opowiada historię nauczyciela języka angielskiego, Johna Keatinga, który wprowadza nowatorskie metody nauczania, zachęcając swoich uczniów do samodzielnego myślenia, odkrywania własnych pasji i czerpania inspiracji z literatury. Keating zaraża swoich uczniów miłością do poezji, co prowadzi ich do założenia tytułowego "Stowarzyszenia Umarłych Poetów" – tajnego klubu, w którym spotykają się, by recytować wiersze i dzielić się swoimi przemyśleniami. Produkcja dotyka tematów takich jak młodzieńczy bunt, poszukiwanie tożsamości, nacisk społeczeństwa na konformizm oraz trudności w relacjach dzieci z rodzicami. "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" stało się kultowym dziełem, znanym z przesłania "Carpe Diem" (chwytaj dzień), które zachęca do skupieniu się na chwili obecnej i czerpaniu z życia garściami.
The Amazing Spider-Man 2 to produkcja 2014 roku, w której po raz drugi w roli Petera Parkera pojawił się Andrew Garfield. Fabuła koncentruje się na życiu głównego bohatera, który ponownie stara się pogodzić swoje nadzwyczajne obowiązki z codziennymi problemami. W filmie Peter zmaga się z konsekwencjami swoich działań oraz skomplikowaną relacją z Gwen Stacy (Emma Stone).Do fabuły wprowadzane są nowe postacie, w tym Electro (Jamie Foxx), były elektryk, który po wypadku zyskuje niezwykłe moce oraz Harry Osborn (Dane DeHaan), stary przyjaciel Petera, który zmaga się z pewną dolegliwością. Film bada również historię rodziny Parkera oraz ich związek z Oscorp. Być może nie jest to arcydzieło, ale wciąż pozostaje naprawdę dobrą propozycją na luźne seanse – zwłaszcza jeżeli posiada się odpowiedni sprzęt do oglądania.
Tymczasem przechodzimy do jedynej animacji w naszym zestawieniu. Akcja filmu rozgrywa się w czasach studenckich głównych bohaterów, Mike'a Wazowskiego i Sulley'a. Opowiada historię ich wspólnych lat na Uniwersytecie Potwornym, gdzie marzyli o zostaniu najlepszymi straszakami na świecie. Mike, ambitny i pracowity, zawsze dążył do doskonałości, natomiast Sulley, dziedzic rodzinnej tradycji potwornej, polegał na swoim naturalnym urokowi i wyglądzie. Film eksploruje tematykę przyjaźni, rywalizacji oraz odnajdywania własnej drogi. Mike i Sulley muszą stawić czoła licznym przeciwnościom i nauczą się, że prawdziwa siła tkwi w różnicach oraz współpracy.
Czas na głośny w swoim czasie film niezawodnego Davida Finchera. Fabuła filmu koncentruje się na powstaniu Facebooka oraz skomplikowanej historii jego twórcy, Marka Zuckerberga, granego przez Jesse'a Eisenberga. W filmie pojawiają się także inne kluczowe postacie, m.in. Eduardo Saverin (Aaron Sorkin), który był współzałożycielem Facebooka i Sean Parker (Justin Timberlake), który odegrał dużą rolę w rozwoju platformy. The Social Network nie tylko przedstawia genezę jednego z najpopularniejszych serwisów społecznościowych, ale także bada temat przyjaźni, zdrady, ambicji i konsekwencji związanych z tworzeniem czegoś, co zmienia świat. Zarówno jej forma, jak i treść zyskały uznanie, a film pozostaje jednym z najbardziej wpływowych obrazów dotyczących technologii i kultury współczesnej. W sam raz na dłuższe posiedzenia między zajęciami na studiach bądź obejrzenia na laptopie np. w trakcie jazdy pociągiem.
Tymczasem przechodzimy do następnej propozycji, czyli “Wiecznego studenta”. Główną rolę w tym filmie gra młody Ryan Reynolds. Vana Wildera, znanego na kampusie z jego niezapomnianych imprez i nieprzeciętnej charyzmy, w końcu zaczyna doganiać rzeczywistość. Po siedmiu latach spędzonych na uniwersytecie jego beztroskie życie studenckie staje się zagrożone. Ojciec głównego bohatera, sławny naukowiec, postanowił wstrzymać środki finansowe na dalsze studia swojego syna. Van dostrzega w tym szansę na udowodnienie swojej wartości. Planuje zorganizować imprezę, która nie tylko rozpali kampus, ale także przyniesie mu odpowiednie fundusze na kontynuację jego edukacji. Z pomocą asystenta, energicznego studenta o imieniu Leo, zaczynają tworzyć koncepcję na wydarzenie, które przyciągnie uwagę całego uniwersytetu. Van z wyczuciem decyduje się na tematyczną imprezę pełną niespodzianek, korzystając ze swojego doświadczenia w organizacji podobnych wydarzeń. Jednak nie ma pojęcia, jak wiele przeszkód czeka na niego po drodze.
Jeśli zastanawiacie się, jaki laptop wybrać na studia, to zapraszamy Was do naszego poradnika dla studentów.
Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.