TOP 10 – Chris Pratt. Najlepsze filmy i role. Nie tylko Star-Lord!

Wczoraj urodziny miał także Chris Pratt. 41-letni aktor jest oczywiście znany przede wszystkim z występów w filmach MCU jako Peter Quill a.k.a. Star-Lord. Ale gwiazdor ma przecież występy w innych produkcjach. Wyróżnijmy najlepsze filmy, w których grał Chris Pratt!


Chris Pratt. Najlepsze filmy i role

10. Ilu miałaś facetów?

Na początek zestawienia przedstawiającego najlepsze filmy, w których grał Chriss Pratt trafia Ilu miałaś facetów? Jest to dość specyficzna rola, ukazująca, jak mocno zmieniał się wizerunek aktora w Hollywood. Komedia. Życie Ally staje na głowie, gdy pewnego dnia natrafia na artykuł w magazynie, z którego wynika, że „kobiety, które miały 20 lub więcej partnerów, mają wszelkie szanse pozostać samotne przez całe życie”. Po krótkim bilansie dotychczasowych partnerów, „narzeczonych”, i chłopaków Ally dochodzi do listy 20 kochanków i zaczyna tracić nadzieję, że kiedykolwiek wyjdzie za mąż. Poprzysięga sobie, że lista pozostanie zamknięta i z pomocą przystojnego sąsiada postanawia odnaleźć byłych facetów, by przekonać się, czy któryś z nich nie jest „tym jedynym”…

9. Wykapany ojciec

Na dziewiątej pozycji listy ukazującej najlepsze role i filmy, w których jest Chris Pratt jest Wykapany ojciec. Ciekawa rola w komediodramacie z Vince’em Vaughnem. Dave Wozniak 20 lat temu zarabiał jako dawca banku nasienia. Nie rozważał konsekwencji, liczyła się forsa. Dziś Dave niewiele się zmienił – jest beztroskim, sympatycznym i niezbyt odpowiedzialnym facetem, zupełnie nie przygotowanym na wiadomość, że jest ojcem 533 dorosłych już dzieci, z których 142 złożyło pozew o ujawnienie tożsamości ojca… czyli Dave’a. W jednej chwili jego życie staje na głowie, a jedno staje się pewne – nigdy nie będzie mógł już narzekać na samotność…

8. Wanted. Ścigani

Zanim Chris Pratt stał się twardzielem Hollywood, grał m.in. role irytujących kumpli, którym chce się przyłożyć. Klasyczny przykład w Wanted-Ścigani. A że robi to dobrze, to i ta produkcja sci-fi trafia do zestawienia prezentującego najlepsze filmy i role, w których pojawia się Chris Pratt.

7. Pasażerowie

Warty uwagi jest także występ aktora u boku Jennifer Lawrence w tym połączeniu romansu i SF. Podczas międzyplanetarnej podróży kosmicznej do nowego domu, na nową planetę, dwoje pasażerów – wskutek niezrozumiałych, tajemniczych okoliczności – budzi się ze snu dziewięćdziesiąt lat za wcześnie. Jim (Chris Pratt) i Aurora (Jennifer Lawrence) zakochują się w sobie, wiedzą, że spędzą na pokładzie resztę życia. Szybko odkrywają, że statek kosmiczny znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, a życie pasażerów zależy tylko od nich… Powoli dowiadują się także, dlaczego ich wybudzenie nie było przypadkowe.

 

6. Siedmiu wspaniałych

A to z kolei jedno z bezpośrednich następstw gry w Strażnikach Galaktyki. Rewolwerowiec-zawadiaka w remake’u klasycznego… remake’u. Armia bandytów terroryzuje małą wioskę na pograniczu amerykańsko-meksykańskim. Zrozpaczeni farmerzy zwracają się z prośbą o pomoc do grupy rewolwerowców. Siedmiu najemników postanawia stawić czoło przeważającym siłom przeciwnika, choć wydają się nie mieć szans. Czy najtwardsi rewolwerowcy będą w stanie uwolnić wioskę spod bandyckich rządów? Czy zapewnią mieszkańcom spokój i bezpieczeństwo?

5. Jurassic World

Chris Pratt w chyba najbardziej znanej roli po Star-Lordzie. Każdego roku do Parku Jurajskiego na Isla Nublar przybywają miliony turystów, by z bliska podziwiać odtworzone genetycznie dinozaury. Tymczasem w laboratoriach trwają prace nad kolejnymi mutacjami genetycznymi, w wyniku których naukowcy powołują do życia dinozaura o cechach tyranozaura, karnotaura i welociraptora. Monstrum jest większe, groźniejsze, inteligentniejsze i… wymyka się spod kontroli.

4. Wróg numer jeden

Pratt zagrał także w nieco poważniejszej produkcji od Kathryn Bigelow. Polowanie na najsłynniejszego terrorystę w historii ukazane z punktu widzenia młodej agentki CIA (nominowana do Oscara Jessica Chastain, której rola porównywana jest przez krytyków do życiowej kreacji Jodie Foster w „Milczeniu owiec”). Pomimo braku wiary kolegów, biurokracji oraz wielu przeciwności losu, agentce udaje się w końcu przekonać Pentagon, by wkroczyć do akcji i zaatakować domniemaną kryjówkę Osamy bin Ladena.

3. Parks and Recreation

Tak, wiemy, że to jest serial, ale w drodze wyjątku po prostu musieliśmy go wcisnąć pomiędzy filmy. Po pierwsze jest przezabawny, po drugie – to absolutny przełom w karierze aktora. Leslie Knope, optymistyczna, zawsze uśmiechnięta zastępczyni kierownika Działu Parków i Rekreacji, stara się zmienić małe miasteczko w stanie Indiana na lepsze. Ma do pomocy przyjaciół, a zarazem współpracowników.

 

2. Moneyball

Nie była to duża rola, ale za to zapadająca w pamięć. Co więcej, w pewien sposób ustawiła dalszą karierę Pratta. Historia managera klubu baseballowego Oakland Athletics Billy’ego Beane’a, który postanowił wykorzystać w swojej pracy analizy komputerowe. Dzięki temu, jego drużyna ma lepsze wyniki i może zmagać się z lepszymi zespołami, mimo złej sytuacji finansowej.

1. Ona

Kolejny mniejszy występ, ale w jakim filmie! Zdecydowanie najlepsza produkcja, w jakiej przyszło mu grać. Niezwykła historia miłosna, samotny pisarz – Theodore (Joaquin Phoenix) kupuje nowy system operacyjny, który jest tak zaprojektowany, aby spełnić wszystkie potrzeby użytkownika. Między nim, a jego systemem operacyjnym rozwija się romans… Ta nieprawdopodobna opowieść pokazuje jak wielki wpływ może mieć na nas nowoczesna technologia.


To koniec rankingu prezentującego najlepsze filmy, w których wystąpił Chris Pratt.

Zobacz również: TOP 10 – Nie tylko Berlin! Najlepsze filmy i seriale z Pedro Alonso!

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?