Advertisement
Advertisement

It Takes Two – recenzja gry przed którą musisz zebrać (małą) drużynę!

Kilka dni temu miała swoją premierę gra przygodowa, którą osobiście nazwałbym skrzyżowaniem A Way Out z Little Big Planet. Posiada ona jednak ciekawe utrudnienie, ponieważ nie można w nią grać w pojedynkę. Potrzebujemy drugiej osoby, która posteruje parterem/partnerką jednego z bohaterów. W pierwszej chwili pomyślałem, że to nie fair, ale na szczęście mam dziewczynę! Na dodatek po przejściu gry w kilka dni nadal jesteśmy razem! Zapraszam do recenzji gry od EA Games pod tytułem It Takes Two.

Wcielamy się w jednego z rodziców małej Rose, tatę o imieniu Cody lub mamę May (nie, to nie jest ciocia). Małżeństwo ma niezbyt dobre stosunki i można powiedzieć, że na moment przed wydarzeniami z gry postanawiają wziąć rozwód. Ich córka płacząc nad dwoma kukiełkami, które stworzyła na ich podobieństwo, pragnie ze wszystkich sił sprawić, by znów byli przyjaciółmi. Jej niewyobrażalny smutek lub chęć powoduje, że ciała jej rodziców zapadają w sen, a wspomniane zabawki ożywają. Ich świadomość zostaje tam przeniesiona. Uprzedzę pytania, dziewczynka nie wykonywała żadnego rytuału, nie wypowiadała imion wspak. Generalnie zero motywów w klimacie voodoo. Para musi wspólnie pokonać szereg niebezpieczeństw, aby ponownie odnaleźć kontakt córką, a przy okazji – samych siebie…

Chciałbym na starcie zwrócić uwagę na jedną, bardzo ważną rzecz. Powyższy zwiastun jest jednym z najlepszych jakie kiedykolwiek widziałem. Piosenka, żartobliwe wstawki oraz masa wybuchów i przygody. Najbardziej prawdziwa, szczera i konkretna zapowiedź tego co czeka każdego gracza podczas zabawy.

Zobacz również: Little Nightmares II – recenzja gry. Koszmar trwa w najlepsze

Oprawa graficzna gry oraz jej ciekawy klimat to chyba największa zaleta. Szczerze mówiąc poza odrobiną prostoty, która spłyca momentami podjęte tematy, nie chce i nie będę się czepiał. Moim zdaniem w tej recenzji jest zachęcić graczy i robię to absolutnie za darmo. Produkcja jest wieloma godzinami świetnej zabawy, którą możesz dzielić z członkiem rodziny, przyjacielem czy partnerem/partnerką. Panowie, przecież nie ma nic lepszego niż wspólna chwile przy konsoli z ukochaną!

It takes two - recenzja gry przed którą musisz zebrać małą drużynę!

Fot. kadr z gry It Takes Two

W kilka akapitach chciałbym „bezspoilerowo” przybliżyć największe zalety. Zacznijmy od czegoś co w pierwszych kilku minutach rozgrywki skradło moje serce. It Takes Two przepełniona jest easter-eggami, którą są najczęściej odwołaniem do innych gier, które są klasykami gatunku. Padające zdania w dialogach, gesty, wygląd poziomów czy proste elementy sterownia przywołują wspomnienia. Można powiedzieć, że ta gra to jednoczesny remaster wielu gier z końca ubiegłego wieku. Jednocześnie wiele elementów sprawia, że czuć w tej produkcji powiew świeżości i innowacji.

Wewnątrz praktycznie każdego etapu można odnaleźć mini-gry. Przypominają one klasyki z dzieciństwa, cyfrowe lub analogowe. Mamy czołgi, statki, ping-ponga i wiele innych. Sama rozgrywka polega na rywalizacji pomiędzy bohaterami, czyli bezpośrednią między Tobą, a Twoim partnerem. I tutaj – ostrzegam! Długość całkowitego czasu gry znacząco się przez to wydłuża. Nieliczne są słabo przygotowane, ale większość tych „incepcyjnych” gier dostało sporo uwagi od twórców.

Zobacz również: Super Mario 3D World + Bowser’s Fury – recenzja gry. Gdy trzeba ruszać na ratunek dwa razy!

Ostatnim ważnym elementem są mocno zróżnicowane poziomy. Każdy zabiera gracza w zupełnie inny świat, który wymaga zmiany sposobu rozgrywki. Często otrzymujemy narzędzia lub bronie, która są niezbędne do rozwiązywania łamigłówek. Powoduje to urozmaicenie, które zapewnia brak nudy w trakcie gry. W mojej opinii to bajecznie prosty trik, który czyni tę produkcję idealną na te mroczne czasy.

It takes two - recenzja gry przed którą musisz zebrać małą drużynę!

Fot. Kadr z gry It Takes Two

Podsumuję to najlepszym certyfikatem jaki mogę wystawić. Próbowałem wszelkimi sposobami zachęcić swoją partnerkę do wspólnych wojaży przed konsolą. Jednakże każda gra kończyła się po jednej sesji. Przy It takes two sama odpalała PlayStation i pytała czy jestem gotowy, bo przygoda czeka. Dziękuję V.

It takes two - recenzja gry przed którą musisz zebrać małą drużynę!

Fot. kadr z gry It Takes Two

Tym optymistycznym akcentem mogę z czystym sumieniem zachęcić każdego do sięgnięcia po tę produkcję. Bardzo brakowało mi takich gier i muszę przyznać, że po samym zwiastunie zacierałem ręce. Pamiętajcie więc – razem jesteśmy lepsi!


Ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Dziennikarz

Wielbiciel kina o wszystkim innym niż szarej codzienności, gier oraz szeroko pojętej muzyki. Nie wzgardza nowinkami technologicznymi oraz wyprzedażami w Play Station Store. Gdyby Batman istniał naprawdę, wolałby chodzenie po ścianach i wielką moc, bo z nią przychodzi ...

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?