Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Benoit Blanc powraca w trzeciej części Na noże. Ujawniono pierwsze szczegóły filmu

Autor: Agnieszka Ziobrowska
25 maja 2024
Benoit Blanc powraca w trzeciej części Na noże. Ujawniono pierwsze szczegóły filmu

Po raz kolejny ujrzymy Daniela Craiga w roli genialnego detektywa Benoita Blanca. Na noże 3 z oficjalnym tytułem i zapowiedzią. 

Dwa lata po ostatniej części Knives out, gdzie wybraliśmy się do Grecji, w końcu wiemy, kiedy światło dzienne ujrzy trzecia części z serii. Premierę produkcji zaplanowano na bliżej nieokreślony termin w 2025 roku. Prace na planie mają ruszyć w najbliższym czasie. Tak samo jak w przypadku ostatniej części, film trafi na Netflixa. W dniu wczorajszym zadebiutowało teaserowe wideo, z którego dowiadujemy się również, że trzecia część przygód Benoita Blanca będzie nosiła tytuł Wake Up Dead Man. Możemy w nim usłyszeć głos Daniela Craiga, informujący, że będzie to najniebezpieczniejsza zagadka z całej serii. Na chwilę obecną obsada filmu nie jest znana. Wiadomo jedynie, że Daniel Craig powróci do swojej ikonicznej roli. Szczegóły dotyczące fabuły na ten moment trzymane są w ścisłej tajemnicy. Za scenariusz i reżyserię ponownie odpowiedzialny będzie Rian Johnson. 

Zobacz również: Rian Johnson przeprasza za Ostatniego Jedi - recenzja filmu Na noże!

Dwie poprzednie części zostały bardzo ciepło przyjęte przez widzów i krytyków. Pierwszy film z serii osiągnął świetne wyniki finansowe, zarabiając na całym świecie ponad 312 milionów dolarów. Budżet produkcji wynosił zaledwie 40 mln dolarów. Nic zatem dziwnego, że Netflix ujrzał okazję i nabył prawa do serii za 450 milionów dolarów. Dwa pierwsze misternie skonstruowane kryminały zebrały naprawdę ciekawą obsadę. W filmach m.in. wystąpili: Jamie Lee Curtis, Chris Evans, Ana de Armas, Toni Collette, Edward Norton, Kate Hudson czy Kathryn Hahn. Możemy z pewnością spodziewać się barwnych nazwisk w kolejnej odsłonie zagadek kryminalnych detektywa Blanca. 

Więcej informacji na Movies Room:

O czym opowiadało Na noże?

Nestor rodu, popularny pisarz Harlan Thrombey, zostaje znaleziony martwy na terenie swojej posiadłości. Chociaż miał liczną rodzinę, u jego boku zazwyczaj czuwała tylko pielęgniarka, a zarazem oddana przyjaciółka Marta. Kiedy dzieci i wnuczęta dowiadują się o śmierci, zjeżdżają się do domu w oczekiwaniu na odczytanie testamentu. Wiedzą tylko, że niedawno staruszek zmienił swoją ostatnią wolę oraz że pod koniec życia odbył poważną i zazwyczaj nieprzyjemną rozmowę z każdym ze swoich dzieci. Okazuje się więc, że wszyscy obecni mogli mieć motyw, każdemu w pewnym sensie opłacało się wyeliminować nieprzewidywalnego ojca. Na miejscu pojawiają się detektywi i osobliwy konsultant Benoit Blanc, którzy powolutku, metodycznie rozwiązują poszczególne wątki zawiłej intrygi.

O czym opowiadało Glass Onion: Film z serii Na noże?

Za sprawą najnowszej przygody nieustraszony detektyw Benoit Blanc, trafia do luksusowej rezydencji na pewnej greckiej wyspie, ale to, jak i dlaczego się tam znalazł, jest jedną z wielu zagadek. Blanc wkrótce poznaje bardzo różnorodną grupę znajomych, którzy zebrali się, jak co roku, na zaproszenie miliardera Milesa Brona. Na liście gości znaleźli się dawny partner biznesowy Milesa, Andi Brand, obecna gubernatorka stanu Connecticut, Claire Debella, odnoszący sukcesy naukowiec Lionel Toussaint, projektantka mody i była modelka, Birdie Jay, oraz jej niezawodna asystentka Peg, a także influencer Duke Cody i jego dziewczyna Whiskey.

Źródło: variety.com/ Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Wake Up Dead mMan 

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.