Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Mars
Cinema City

Pierwsze wieści o Supergirl: Woman of Tomorrow. Produkcja DC zadebiutuje w czerwcu 2026 r.

Autor: Marek Wasiński
16 maja 2024
Pierwsze wieści o Supergirl: Woman of Tomorrow. Produkcja DC zadebiutuje w czerwcu 2026 r.

Drugi film w nowym uniwersum DC, Supergirl: Woman of Tomorrow otrzymał oficjalną datę premiery. Produkcja pojawić się w kinach w czerwcu 2026 roku. 

Zgodnie z oczekiwaniami, Supergirl: Woman of Tomorrow będzie drugim filmem DCU, który zadebiutuje w kinach po Supermanie Jamesa Gunna. Warner Bros. ogłosiło właśnie, że nowa Supergirl zadebiutuje na ekranach 26 czerwca 2026 roku.

Co wiemy o Supergirl: Woman of Tomorrow

Reżyserią Supergirl: Woman of Tomorrow zajmie się Craig Gillespie (Cruella, Mike, Pam i Tommy), a w roli głównej wystąpi Milly Alcock (znana z hitu HBO Ród Smoka). Nowa wersja Kary Zor-El ma być mniej naiwna i bardziej zadziorna niż wcześniejsze przedstawienia tej superbohaterki. James Gunn chce bowiem odejść od poprzednich wersji Supergirl, szczególnie tej z liczącego sobie sześć sezonów serialu CBS/CW z Melissą Benoist w tytułowej roli.

Gunn niedawno ujawnił, że myślał o obsadzeniu Milly Alcock w roli Supergirl od czasu, gdy zobaczył jej występ w prequelu Gry o Tron na HBO:

Milly była pierwszą osobą, o której wspomniałem Peterowi w kontekście tej roli grubo ponad rok temu, kiedy tylko czytałem komiksy. Oglądałem Ród Smoka i pomyślałem, że Milly może mieć tę zadziorność, grację i autentyczność, której potrzebujemy."

Według krótkiego opisu filmu, historia będzie śledzić Karę, która podróżuje po galaktyce, aby uczcić swoje 21. urodziny z Superpsem Krypto. Po drodze napotyka jednak młodą kobietę Ruthye i wplątuje się w morderczą misję zemsty. Warto zauważyć, że pokrywa się to z fabułą komiksu Woman of Tomorrow autorstwa Toma Kinga, więc film może wprowadzić kilka zmian.

Kto jest zaangażowany w prace nad filmem?

Aktorka i dramatopisarka Ana Nogueira obecnie pracuje nad scenariuszem do Supergirl: Woman of Tomorrow. James Gunn i Peter Safran ogłosili reboot Supergirl podczas dnia prasowego studia w styczniu 2023 r., kiedy ujawniono harmonogram pierwszego rozdziału nowego DCU zatytułowanego Bogowie i Potwory. Projekt będzie częściowo oparty na wspomnianej wysoko ocenianej serii komiksowej Toma Kinga z 2022 roku. Trwa kompletowanie obsady produkcji, a więcej szczegółów na jej temat otrzymamy już wkrótce.

Gunn w momencie ujawniania nowego harmonogramu produkcji DC wypowiedział się na temat tego jaką wersję Supergirld będziemy mieli okazję zobaczyć w filmie:

W naszej serii widzimy różnicę między Supermanem, który został wysłany na Ziemię i wychowany przez kochających rodziców od niemowlęctwa, a Supergirl, która była wychowywana na części Kryptona i widziała jak wszyscy wokół niej umierają i są zabijani w straszliwy sposób przez pierwsze 14 lat jej życia, a następnie przybyła na Ziemię jako młoda dziewczyna. Jest znacznie twardsza, nie jest dokładnie taką Supergirl, do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni.

Studio Warner Bros. ogłosiło również daty premier innych filmów, w tym Mortal Kombat 2 od New Line, który trafi do kin 24 października 2025 roku oraz drugiego filmu reżysera Barbarian, Zacha Creggara, zatytułowanego Weapons, który zadebiutuje 16 stycznia 2026 roku.

Więcej o filmach DC na Movies Room:

Źródło: Comic Book Movie / ilustracja wprowadzająca: kolaż zdjęć

Chcesz nas wesprzeć i być na bieżąco? Obserwuj Movies Room w google news!

Marek Wasiński

Dziennikarz

Miłośnik filmów, kultury japońskiej, Marvela i wszelkiej maści science-fiction. Autor bloga Z innego świata.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.