Advertisement
Advertisement

Avengers: Koniec gry – twórcy potwierdzają jedną z teorii na temat linii czasowych

Uwaga: tekst zawiera ważne spoilery związane z filmem Avengers: Koniec gry.

Machinacje związane z ostateczną walką superherosów z Thanosem nastręczyły mnóstwo pytań związanych nie tylko ze standardowym „co dalej” w MCU, ale i pewnymi kwestiami tyczącymi się linii czasowych. Bracia Russo ponownie zbierają się do wyjaśnień.

Tym razem chodzi o wątek z roku 2012, czyli wielką finałową bitwę o Nowy Jork w pierwszej części Avengers. Jak pamiętamy, nie wszystko się tam powiodło – Rogers i Stark musieli awaryjnie cofać się w czasie aż do 1970 roku, bo wskutek kilku losowych incydentów (na czele z Hulkiem wkurzonym przez… schody) Loki uciekł z jednym z Kamieni Nieskończoności. Reżyserzy potwierdzają, że to właśnie on tworzy alternatywną linię czasową:

Zamiarem Kapitana Ameryki było naprawienie linii czasowych poprzez odłożenie Kamieni tam, gdzie zostały pozostawione. Sprawy przybierają coraz bardziej skomplikowany obrót. Naprawienie linii czasowych bez znalezienia Lokiego byłoby niemożliwe. W chwili, gdy Loki używa Kamienia Przestrzeni, generuje nową linię czasową – tłumaczy Joe Russo.

Zatem wygląda na to, że adoptowany brat Thora szaleć będzie w innej linii czasowej. Bardzo możliwe, że właśnie na tym skoncentruje się przynajmniej jakaś część seriali na Disney+.

Loki

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Avengers: Koniec gry – James Cameron pogratulował twórcom filmu przebicia Titanica

Avengers: Koniec Gry to zwieńczająca 22 połączone ze sobą filmy w ramach MCU oraz czwarta odsłona cross-overowej sagi Avengers. W zeszłorocznym Avengers: Wojna bez granic tytułowa grupa superbohaterów stawiła czoła Thanosowi. Herosi mieli na celu udaremnienie planu złoczyńcy polegającego na wymazaniu połowy populacji wszechświata za pomocą kamieni nieskończoności. Niestety, pomimo starań herosów, złoczyńca zebrał wszystkie artefakty i co za tym idzie, spełnił swoje marzenie o perfekcyjnej równowadze w kosmosie. Przerzedzona ekipa Mścicieli  postanawia raz jeszcze zmierzyć się z potężnym Thanosem.

Aktualna obsada widowiska składa się z następujących gwiazd: Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, Chris Hemsworth, Jeremy Renner, Don Cheadle, Bradley Cooper, Danai Gurira, Paul Rudd, Brie Larson, Karen Gillan i Josh Brolin. Za reżyserię odpowiadają Joe i Anthony Russo, a scenariusz przygotowali Christopher Markus i Stephen McFeely. Film trwać będzie około trzy godziny.

Premiera superprodukcji nastąpiła 25 kwietnia. Dzień wcześniej pojawiły się też pokazy przedpremierowe.

Źródło: newsflash.one / Ilustracja wprowadzenia: Marvel Studios

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?