Advertisement
Advertisement

Birds of Prey powiewem świeżości dla filmów superhero? Tak twierdzi odtwórczyni roli Huntress

Mary Elizabeth Winstead niedawno otrzymała rolę Huntress w filmie Birds of Prey. Aktorka nie kryje swojego podekscytowania projektem i uważa, że może wnieść on nową jakość do kina superbohaterskiego.

Amerykanka zwróciła uwagę, że planowana ekranizacja komiksów DC będzie posiadała silny pierwiastek kobiecy. Do produkcji, która opowie o ekipie żeńskich postaci zaangażowano na najważniejszych stanowiskach kobiety: reżyserkę i scenarzystkę.

Jestem bardzo podekscytowana tym, że jest to zdominowane przez kobiety i to po obu stronach kamery. Uważam, że ta perspektywa jest bardzo interesująca oraz odmienna wobec wcześniejszych filmów superbohaterskich. Pomysł ubrania superbohaterskiego kostiumu i robienia go według kobiecej perspektywy jest bardzo ciekawy.

Zobacz również: Z Nickelodeon do DC Universe. Obsadzono serialową Stargirl

Winstead twierdzi również, że film DC może wnieść sporo świeżości do filmów superbohaterskich.

Uważam, że otwiera to nowe perspektywy i artystyczną energię, która jest potrzebna w naszym świecie. Nie znaczy to, że filmy, które już powstały nie są dobre, ważne czy wartościowe na swój sposób. Uważam, że potrzebujemy większej ilości perspektyw w każdym aspekcie.

Huntress komiks DC strój wygląd

fot. DC Comics

Szczegóły fabuły Birds of Prey nie są jeszcze oficjalnie znane, lecz wiadomo, że film koncentrować będzie się wokół tytułowego zespołu kobiecych bohaterek i złoczyńców znanych z komiksów DC. Głównym antagonistą ma być zaś Black Mask.

Za film odpowiadać będą reżyserka Cathy Yan i scenarzystka Christina Hodson. W drużynie znajdzie się grana przez Margot Robbie Harley Quinn, Black Canary (Jurne Smollet-Bell), Huntress (Mary Elisabeth Winstead), Cassandra Cain oraz Renee Montoya.

Zobacz również: Batgirl otrzyma swój własny serial?

Zdjęcia do produkcji mają rozpocząć się na początku 2019 roku. Do kin Birds of Prey mają trafić 7 lutego 2020 roku.

Źródło: heroichollywood / ilustracja wprowadzenia: kolaż kadr z youtube/DC Comics

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?