Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Egerton vs. Butler. Kto zostanie Herkulesem?

Autor: Agnieszka Ziobrowska
25 maja 2024
Egerton vs. Butler. Kto zostanie Herkulesem?

Wygląda na to, że Disney będzie musiał stanąć przed ciężkim wyborem którego aktora wybrać jako Herkulesa. Taron Egerton czy Austin Butler; oto jest pytanie.

Wczoraj pisaliśmy o tym, że Disney ma na oku Duę Lipę do roli Meg. A co z tytułowym herosem? Jak się okazuje, wytwórnia ma już swoich kandydatów do obsadzenia tej postaci. Jak podaje The DisInsider, Disney rozważa Tarona Egertona i Austina Butlera w roli Herkulesa. Co prawda już wcześniej krążyły plotki o tych dwóch Panach, ale w tym momencie zdają się być one bardziej wiarygodne. Naszym zdaniem i jeden i drugi aktor sprawdziłby się jako rzymski półbóg.  Obydwaj Panowie mają zarówno wystarczająco dużo charyzmy i talentu, aby dobrze sportretowali Herkulesa. Egertona możemy kojarzyć z takich produkcji jak Rocketman, Kingsman: Tajne służby czy Eddie zwany Orłem. Butler natomiast wystąpił m.in. w Elvisie, Diunie 2 czy Władcach przestworzy. Może oczywiście okazać się, że studio filmowe nie zatrudni żadnego z aktorów i zdecyduje się na zupełnie kogoś innego np. Henry’ego Cavilla. 

">May 24, 2024

Na razie musimy uzbroić się w cierpliwość co do ogłoszenia oficjalnego castingu, bo prawdopodobnie szybko to nie nastąpi. Wiadomo, że Danny Devito prowadził rozmowy z Disneyem, jeszcze przed strajkami SAG-AFTRA, aby powrócić do roli Filokteta. Aktor użyczył głosu tej postaci w animacji z 1997 roku. Nie ma jednak dalszych informacji czy studio zdecydowało się na Devito. Jakiś czas temu bracia Russo, którzy piastują role producentów filmu zdradzili, że wciąż czekają na gotowy scenariusz. Na stołku reżysera zasiadł Guy Ritchie. Swojego czasu krążyły plotki o tym, aby porzucił projekt, ale na ten moment nie zostały one ani potwierdzone czy zdementowane. 

Co do tej pory wiemy o aktorskiej wersji Herkulesa?  

Fani Disneya nie powinni nastawiać się na to, że film live-action będzie wiernym odwzorowaniem animacji, tak jak było to w przypadku Króla Lwa Jona Favreau. W 2022 roku Joe Russo w rozmowie z Varierty potwierdził, że film nie będzie „reinterpretacją animacji”, ale raczej „eksperymentalnym tonem”.  

Pojawiają się pytania o to, jak przetłumaczyć film na musical. Dzisiejsi widzowie zostali przeszkoleni przez TikToka, prawda? Jakie są ich oczekiwania co do tego, jak ten musical będzie wyglądał? To może być świetna zabawa, aby przesunąć granice wykonania nowoczesnego musicalu.

Na chwilę obecną nie podano oficjalnej daty premiery, ale nie nastąpi to raczej wcześniej niż w 2026 roku. Disney ma już zapchany grafik filmami live-action. W grudniu 2024 roku na ekrany kin trafi Mufasa: Król lew, w marcu 2025 roku zobaczymy Królewnę śnieżkę i siedmiu krasnoludków a w lipcu 2026 roku Vaianę.  

Więcej informacji na Movies Room:

O czym opowiadała animacja z 1997 roku?  

Na Olimpie rodzi się nowy bożek, Herkules. Rodzice (Zeus i Hera) wyprawiają maluchowi pierwsze urodzinowe przyjęcie. Hades, wujek malca, nie jest zachwycony potomkiem brata, który odbiera mu szanse na objęcie władzy. Postanawia więc pozbyć się bratanka. Popełnia jednak podstawowy błąd, wyręcza się nieudolnymi podwładnymi. A że są oni nieco nieuważni, plan nie dochodzi do skutku i Herkules, zamiast umrzeć, staje się jedynie bardzo silnym śmiertelnikiem, który nie może zamieszkiwać Olimpu. Zostaje przygarnięty przez pewne małżeństwo, które opiekując się nim upewnia go w przekonaniu, że jest ich synem. Kiedy jednak Herkules dorasta, sam zauważa, że nie pasuje do tego świata. Matka pokazuje mu medalion, który mały miał przy sobie, gdy go znaleźli: symbol błyskawicy na nim to znak Zeusa. Młody Herkules wyrusza na poszukiwanie prawdziwego domu. Odnajdując świątynię swego ojca dowiaduje się, że nie może do niego wrócić, i aby zasłużyć na ten zaszczyt jako śmiertelnik, musi stać się bohaterem. Chłopak podejmuje wyzwanie i wraz z przyjacielem, pegazem, którego dostał w dniu narodzin, wyruszają w dalszą wędrówkę. Udaje się między innymi słynnego selekcjonera bohaterów Filokteta, aby ten pomógł mu uzyskać szczytową formę. W międzyczasie, władca podziemi, Hades, odkrywa prawdę o niepowodzeniu spisku i pałając do Herkulesa nienawiścią, zastawia na niego nowe pułapki. Herkules dzięki treningowi pokonuje je bez najmniejszego wysiłku i zmienia się w bohatera.   

Źródło: x.com/ Ilustracja wprowadzenia: Kadry z Rocketman i Elvis

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.