Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Henry Cavill jako Wolverine w nowym fanarcie

Autor: Hanna Kroczek
2 kwietnia 2024
Henry Cavill jako Wolverine w nowym fanarcie

Henry Cavill odwiesił już swoją czerwoną pelerynę, ale nie oznacza to końca jego superbohaterskiej kariery. Aktor, który zasłynął wśród fanów komiksów jako najbardziej rozpoznawalny bohater w historii DC, może mieć szansę na rolę w Filmowym Uniwersum Marvela. 

Na Instagramie artysta pod nazwą @21xfour podzielił się imponującym spojrzeniem na Cavilla w roli Wolverine’a z MCU:

Cavill jest jednym z wielu aktorów, którzy zgodnie z fancastami mogliby się wcielić w rolę Logana w MCU. Swój talent udowadniał już wielokrotnie, chociażby w Wiedźminie Netflixa jako Geralt z Rivii. Rola Wolverina jest wciąż do wzięcia, po tym jak Hugh Jackman odszedł z dobrze znanego nam uniwersum.

Jeśli nie Wolverine, to kto?

Jeśli Cavill kiedykolwiek dołączy do MCU, istnieje cała lista ról, które mógłby przejąć. Zostając przy X-Menach, aktor może tchnąć życie w kolejnego ważnego członka tego niesamowitego zespołu, czyli Cyklopa. Ma realną szansę stworzyć intrygującego i pewnego siebie przywódcę X-Menów, którego jeszcze nie udało się dobrze przedstawić w filmach Foxa.

Cavill proponowany jest również na marvelowskiego złoczyńcę. Wśród wielu postaci, którymi fani przerzucają się w dyskusjach, pojawia się nie kto inny jak Doktor Doom. Sama fizjonomia aktora udowadnia, że może dać z siebie wiele bez konieczności wypowiadania jakichkolwiek kwestii. Jego mowa ciała zdradza już wiele. Jeśli Doktor Doom będzie dalej nosił swoją kultową maskę, Cavill mógłby uczynić złoczyńcę tak dopracowanym, jak jeszcze nigdy wcześniej.

Wreszcie, Cavill ujawnił w wielu wywiadach, że byłby zainteresowany rolą Kapitana Brytanii, gdyby ten pojawił się w MCU. Postać ta należy do wielostronnego zespołu znanego jako Korpus Kapitana Brytanii, sensowne byłoby więc, aby Brian Braddock zadebiutował w MCU podczas sagi Multiwersum. Ma ona trwać do 6 fazy MCU, więc daje to spore pole do działania. Studio zapowiedziało także utworzenie zespołu brytyjskich bohaterów w Tajna Inwazja, co może doprowadzić do urzeczywistnienia obsady Henry’ego Cavilla w MCU.

Nadchodzące projekty a rola w MCU

Mimo porzucenia swoich największych ról, Supermana i Geralta z Rivii, Henry Cavill nie spowalnia. Jako zapalony gracz, pracuje nad projektem bazującym na grze Warhammer 40000. Razem z Amazon Studios angażuje się we wszystkie etapy rozwoju, a nie tylko odgrywa rolę jednego z bohaterów, na co narzekał przy Supermanie.

Udział w rozwoju dużej serii obejmującej filmy, seriale i być może gry/animacje z pewnością skróci czas, jaki Cavill miałby przeznaczyć na angaż w MCU Oprócz projektu Warhammer 40 000, aktor ma w kolejce kilka innych filmów, na przykład The Ministry of Ungentlemanly Warfare Guya Ritchiego.

Cavill nie rozpoczął jeszcze zdjęć do swojej głównej roli w zapowiadanym reboocie Highlandera. Mają się natomiast zacząć jeszcze w tym roku. Choć aktor ma już wystarczająco dużo na głowie, zawsze może dołączyć do MCU w mniejszej roli. Występ w jednym z nadchodzących projektów Marvela wystarczyłby, aby podekscytować publiczność i być może zapowiedzieć udział aktora w przyszłych produkcjach z tego uniwersum.

Więcej o filmach przeczytasz na Movies Room:

Źródło: screenrant.com / Ilustracja wprowadzająca: kolaż zdjęć z filmów X-Men: Przeszłość, która nadejdzie i Batman vs Superman: Świt sprawiedliwości

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.