Mike Flanagan – twórca Doktora Sen chętny na stworzenie filmu o Clayfacie

Mike Flanagan jest zainteresowany stworzeniem filmu o przeciwniku Batmana – Clayfacie, który ma być połączeniem horroru, thrillera i tragedii.

Twórca horrorów Mike Flanagan pragnie stworzyć samodzielny film o złoczyńcy Batmana – Clayfacie, który ma być połączeneim gatunku horroru, thrillera i tragedii. Reżyser bardzo dobrze znany fanom jest za stworzenie Doktora Sen, kontynuacji Lśnienia Stanleya Kubricka. Flanagan jest również odpowiedzialny za stworzenie takich filmów jak Oculus, Hush, Gra Geralda i Ouija: Narodziny Zła.

Reżyser świetnie się odnajduje w gatunku horrorów, lecz jeśli dostanie szansę na stworzenie komiksowej adaptacji książek to ma kilka typów postaci wokół, których chciałby się skupić. Na Twitterze, fan zadał pytanie Flanaganowi, którą postać lub zespół by wybrał jeśli miałby do dyspozycji kogokolwiek z uniwersum DC. Oprócz Człowieka ze Stali, Flanagan z zaciekawieniem wybrałby zmiennokształtnego złoczyńcę popularnego z serialu animowanego o Batmanie. Reżyser wypowiada się w sposób następujący:

„Cóż, jako dziecko pragnąłem stworzyć film o Supermanie, ale także byłbym bardzo zainteresowany nad stworzeniem samodzielnego filmu o Clayfacie, który byłby połączeniem horroru, thrillera i tragedii.”

Clayface

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Wonder Woman 1984 – oto jeden z finalnych szkiców przedstawiających Cheetah

Pomysł na stworzenie samodzielnych filmów o komiksowych złoczyńcach zyskał na popularności od pojawienia się Jokera w 2019r. Reżyser Todd Phillips i wcielający się w tytułową rolę Joaquin Phoenix rozbili box office w dniu premiery pomimo obaw, że film się nie przyjmie z racji braku Batmana jako głównego bohatera. Sukces Jokera z pewnością otwiera drzwi studiu Warner Bros. do rozważenia stworzenia kolejnych samodzielnych filmów o złoczyńcach DC. Clayface jest zdecydowanie pośród tych interesujących kandydatów do wyboru.

Geneza postaci spotkała się z różnym przedstawieniem w zależności od dostępnych mediów. Interpretacje znane są od komiksów, aż po współczesne gry wideo. Zazwyczaj, jest on alter ego Basila Karlo. Z racji popularności serialu animowanego o Batmanie, w odcinku „Feat of Clay” nosi nazwę Matta Hagena. Paru innych nosiło także ten pseudonim w pozostałych liniach czasowych. Wszyscy ich łączy zdolność do zmieniania kształtu.

Wprowadzenie postaci Clayface powinno być uwzględnione w najnowszym filmie o Batmanie. Z dostępnych wiadomości udało się dowiedzieć, że Dave Bautista zgłosił się do zagarnia tytułowego bohatera w momencie jeśli produkcja kiedykolwiek ruszy. Aktor jest prawdopodobnie pierwszym w kolejce do rozważenia jeśli projekt rzeczywiście będzie zostanie stworzony.

Na chwilę obecną reżyser pracuje nad kolejną serią horroru dla Netflixa. Zdubbingowany Midnight Mass przedstawia losy społeczności na bezludnej wyspie, która doświadcza cudownych i przerażajacych wydarzeń po tym jak tajemniczy ksiądz przybywa do miasta. Data premiery jeszcze nie została ustawiona przez portal streamujący.


Źródło: Movieweb.com / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Wielbiciel wszelkiej popkultury i wieczny poszukiwacz nowych pasji. Miłośnik fantasy zwłaszcza twórczości Tolkiena i Sapkowskiego. Zapalony gracz zarówno komputerowy jak i konsolowy. Zafascynowany kinem, książkami oraz muzyką filmową. W wolnym czasie poświęcam się przygotowaniom na start w biegu Hardcore na Runmageddonie.
Słuchacz każdego gatunku muzycznego, stale starający się poszerzać horyzonty.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?