Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Najnowszy film Toma Hanksa i Roberta Zemeckisa z datą premiery!

Autor: Agnieszka Ziobrowska
31 marca 2024
Najnowszy film Toma Hanksa i Roberta Zemeckisa z datą premiery!

Aktor i reżyser ponownie połączyli siły przy filmie “Here”. Po długim czasie oczekiwania, wiemy kiedy produkcja trafi na ekrany kin. 

Jak widać Tom Hanks i Robert Zemeckis uwielbiają ze sobą współpracować, bo jest to ich już piąta wspólna produkcja. Pierwszy raz na planie spotkali się kręcąc Forresta Gumpa, później pracowali razem przy Cast Away: Poza światem, Ekspresie polarnym i Pinokiu. Obecnie panowie współpracują przy filmie “Here”, który został ogłoszony dwa lata temu, a teraz produkcja w końcu zyskała datę premiery. 

Nie będzie to jedyne spotkanie po latach, ponieważ Robin Wright również ma pojawić się w filmie. Jakby tego było mało scenarzysta Forresta Gumpa, Eric Roth ma być odpowiedzialny za scenariusz do “Here”. “Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co ci się trafi”, a my nie sądziliśmy, że ponownie trafi się taka współpraca. 

Ostatni film Zemeckisa i Hanksa, “Pinokio” okazał się być jednak klapą. Uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Disneya, została zmiażdżona zarówno przez krytyków jak i fanów. Istnieje jednak szansa, że najnowszy projekt panów okaże się być udany. Akcja filmu ma podobno dziać się tylko i wyłącznie w jednym pomieszczeniu i ma przedstawiać losy bohaterów na przestrzeni lat. Pozwala to na zgłębienie postaci w bardziej intymny sposób, niż jak to było w przypadku Ekspresu polarnego czy Pinokia, które na zadaniu miały być po prostu wielkimi widowiskami. Kolejnym krokiem do sukcesu może okazać się scenarzysta Eric Roth, który w ostatnich latach radzi sobie bardzo dobrze. Udało mu się zdobyć nominację do Oscara za Diunę (2021 r.), Narodziny gwiazdy (2018 r.) czy Czas krwawego księżyca (2023 r.). Forrest Gump był ogromnym sukcesem i na zawsze zapisał się na kartach filmowej historii. Miejmy więc nadzieję, że uda się powtórzyć ten sukces. 

Film ma mieć swoją premierę w Los Angeles i Nowym Jorku 15 listopada, tydzień później, 22 listopada będzie miał limitowaną premierę kinową, a następnie 27 listopada trafi do szerszej dystrybucji. My ogromnie się cieszymy, że już za niedługo, po 30 latach ponownie będziemy mogli oglądać Forrest Gumpa i Jenny Wright na ekranie.

Więcej ze świata filmów na Movies Room:

Sydney Sweeney jednak nie zagra z Johnnym Deppem? Aktorka zabiera głos 

Courtney Cox wraca do Krzyku?

Batman Matta Reevesa nie jest plagiatem! Zdecydowało orzeczenie sądu

Co jeszcze wiemy o filmie? 

Film będzie adaptacją powieści graficznej Richarda McGuire'a o tym samym tytule, która dziać ma się tylko w jednym pokoju. Autor podróżuje w czasie, aby pokazać to samo miejsce, począwszy od okresu sprzed ponad 3 milionów lat aż do 22 175 roku. 

Robert Zemeckis znany jest ze swojego zamiłowania do technologii. W najnowszej produkcji reżyser będzie korzystać z nowatorskich osiągnięć technicznych, aby odmłodzić aktorów. Po nagraniu obraz nie będzie potrzebował obróbek ani doprecyzowania efektami specjalnymi.  

W obsadzie filmu znaleźli się również Paul Bettany, Kelly Reilly i Michelle Dockery. Zemeckis, Jack Rapke, Derek Hogue i Bill Block pełnią rolę producentów. 

Źródło: hollywoodreporter.com /Ilustracja wprowadzenia: Zdjęcie z planu Cast Away 

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.