Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Nowe zestawy LEGO z Gwiezdnych Wojen! Zobaczymy je w maju

Autor: Mikołaj Lipkowski
16 kwietnia 2024
Nowe zestawy LEGO z Gwiezdnych Wojen! Zobaczymy je w maju

Klasycznie, jak co roku LEGO wypuszcza specjalną serię w kolaboracji ze Star Wars. Powodem oczywiście jest dzień 4 maja, gdyż jest to ogólnoświatowy dzień Gwiezdnych Wojen.

Jak dobrze wiemy - 4 maja to dzień Gwiezdnych Wojen. May the 4th be with you. LEGO co roku z tej okazji wypuszcza specjalne zestawy związane ze Star Wars. Nie inaczej jest w tym roku.

Nowe LEGO Star Wars w tym roku! 

W maju LEGO i Star Wars nie świętują jedynie kolejnego dnia Gwiezdnych Wojen, a i 25 rocznicę powstania największej serii czyli LEGO Star Wars. Z tej okazji światło dzienne ujrzy specjalna książka LEGO Star Wars The Force of Creativity, która przedstawi kulisy współpracy największej serii Sci-Fi z największym twórcą klocków na świecie. Ta bogato ilustrowana 312-stronicowa książka, będzie idealną gratką dla fana Gwiezdnych Wojen. Zawiera wywiady z ponad 50 osobami z Grupy LEGO i Lucasfilm. 

Dodatkowo zobaczymy specjalne zestawy z Mrocznego Widma. Będą to tak samo uwielbiane, jak znienawidzone LEGO BrickHeadz™. Będą to dwa zestawy Clone Commander Cody (40675) - cena 9,99 USD oraz The Phantom Menace (40676) - cena $54.99.

Więcej o filmach i serialach z uniwersum Star Wars na Movies Room:

Historia LEGO i Star Wars

Historia współpracy pomiędzy LEGO i Star Wars sięga 1999 roku, kiedy to LEGO nawiązało strategiczną współpracę z Lucasfilm Ltd. W wyniku tej umowy LEGO uzyskało licencję na produkcję zestawów klocków LEGO opartych na uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Początkowo zestawy LEGO Star Wars były oparte na oryginalnej trylogii filmowej George'a Lucasa, czyli "Nowa Nadzieja", "Imperium Kontratakuje" i "Powrót Jedi". Szybko jednak oferta została rozszerzona o zestawy inspirowane prequelem i kolejnymi filmami, a także serialami animowanymi, książkami i grami komputerowymi związanymi z tą franczyzą.

Współpraca LEGO i Star Wars zaowocowała ogromną różnorodnością zestawów, obejmujących repliki pojazdów, miejsc i postaci z sagi Gwiezdnych Wojen. Od Millennium Falcona po Death Star, od X-wingów po TIE Fightery - każdy fan mógł znaleźć coś dla siebie. LEGO wprowadziło także innowacyjne elementy, takie jak minifigurki postaci z Gwiezdnych Wojen, co jeszcze bardziej wzbogaciło doświadczenie budowania i zabawy.

Sukces współpracy LEGO i Star Wars był ogromny i trwa do dziś. Klocki LEGO Star Wars stały się ikonicznym elementem kolekcji zarówno dla młodych fanów, jak i tych, którzy dorastali razem z tą niezwykłą współpracą.


Źródło: thebrickfan.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe 

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.