Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Wiemy, kto napisze scenariusz do Star Wars: Dawn of the Jedi. Beau Willimon dołącza do projektu

Autor: Bianka Turzyńska
6 kwietnia 2024
Wiemy, kto napisze scenariusz do Star Wars: Dawn of the Jedi. Beau Willimon dołącza do projektu

The Hollywood Reporter donosi o dołączeniu nowego nazwiska do pracy nad filmem James Mangolda z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Beau Willimon będzie współautorem scenariusza. Produkcja ma być „biblijną epopeją” świata przedstawionego.

Beau Willimon, amerykański scenarzysta producent oraz aktor kontynuuje swoją przygodę z franczyzą od Lucasfilm. Willimon miał okazję pisać scenariusz do trzech odcinków serialu dostepnego na  Disney+ pod tytułem Andor, opowiadającym o bohaterze Rebelii, Cassianie Andorze. Za jeden z napisanych przez niego odcinków otrzymał nagrodę Emmy. Poza tym scenarzysta znany jest z takich produkcji jak House of Cards, Idy Marcowe, czy Maria, Królowa Szkotów. Beau Willimon tym razem będzie współtworzył scenariusz do filmu z uniwersum Gwiezdnych Wojen, Dawn of the Jedi. Reżyserem produkcji jest James Mangold, twórca między innymi Indiany Jonesa i Artefaktu Przeznaczenia oraz Logana

Więcej o filmach i serialach przeczytasz na Movies Room:

Co wiemy o Dawn of the Jedi?

Projekt Star Wars: Dawn of the Jedi został po raz pierwszy ujawniony podczas ostatniego konwentu Star Wars Celebration, który odbył się w Londynie w kwietniu 2023 roku. Ujawniono wtedy, że tytuł filmu jest tylko tytułem roboczym i może ulec zmianom w najbliższym czasie. Akcja będzie rozgrywać się 25 000 lat przed jakimikolwiek z linii czasowych i opowieści przedstawionych w dotychczasowych filmach i serialach. Historia ma opowiadać o początkach Mocy, którą włada zakon Jedi i Sithów. Poza tym projekt owiany jest tajemnicą. Data premiery nie jest jeszcze znana, ale spodziewa się, że Mangold skoncentruje się na Dawn of the Jedi po zakończeniu pracy nad A Complete Unknown, biografii o muzyku Bobie Dylanie, w którym główną rolę zagra Timothée Chalamet, i który jest realizowany przez firmę Disney oraz Searchlight Pictures. Nie znane są jednak dalsze szczegóły projektu Mangolda, ponieważ jak większość produkcji od Lucasfilm, film utrzymywany jest w jak największej tajemnicy. 

Twórcy o produkcji

W kwietniu 2023 Mangold opowiedział zgromadzonym w Londynie fanom nieco więcej o Dawn of the Jedi, między innymi skąd wziął się pomysł na film i o czym reżyser chciałbym w nim opowiedzieć.

Kiedy zacząłem rozmawiać z Kathy (Kennedy) o zrobieniu jednego z tych filmów, to pomyślałem, jaki rodzaj filmu w świecie Gwiezdnych Wojen chciałbym zrealizować. I przyszła mi do głowy biblijna epopeja, jak w Dziesięciu Przykazaniach, o narodzeniu Mocy. Skąd pochodzi Moc, kiedy ją odkryto, kiedy nauczono się jej używać?

W oczekiwaniu na Dawn of the Jedi, fani mogą cieszyć się bogatą ofertę filmów i seriali na platformie Disney+. Znajduję się tam między innymi Andor, Mandalorian, czy Star Wars: Visions.

Źródło: The Hollywood Reporter

Fanka filmów, literatury i popkultury, od małego karmiona klasykami kina przez rodziców- filmoznawców. W wolnych chwilach spędza czas na chodzeniu na koncerty, siedzi przy nowym cosplay'u lub dobrej herbacie i jeszcze lepszej książce. Miłośniczka Tolkiena i animacji wszelkiej maści.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.