Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Rachel Zegler i Kit Connor w nowej wersji Romea i Julii!

Autor: Mikołaj Lipkowski
17 kwietnia 2024
Rachel Zegler i Kit Connor w nowej wersji Romea i Julii!

Czeka nas kolejna adaptacji najsłynniejszej książki Williama Szekspira. Rachel Zegler i Kit Connor wystąpią nowej wersji Romea i Julii, którą wyreżyseruje Sam Gold. Całość odbędzie się na Broadwayu.

Najsłynniejsza książka Szekspira z nową adaptacją, tym razem na Broadwayu! W tytułowych bohaterów wcielą się Rachel Zegler oraz Kit Connor. Wszystko to spod ręki Sama Golda, który zajął się reżyserią tego spektaklu. Muzyką zajął się Jack Antonoff, a o ruch sceniczny zadbała Sonya Tayeh. Pierwsze bilety będzie można dostać już w maju, ale patrząc na taką obsadę - oj będzie trzeba się spieszyć. Jeśli mieszkacie w Nowym Jorku lub możecie sobie pozwolić na taką wycieczkę - raczej nie macie się nad czym zastanawiać!

Więcej o filmach przeczytasz na Movies Room:

O czym jest Romeo i Julia?

Romeo i Julia to jedna z najbardziej znanych tragedii napisanych przez Williama Shakespeare'a. Opowiada ona historię zakazanej miłości między dwójką młodych ludzi: Romea Montekiego i Julii Kapulet. Akcja rozgrywa się w Weronie, gdzie dwie zwaśnione rodziny, Montekich i Kapuletów, są w konflikcie od wielu lat. Mimo nienawiści między ich rodzinami, Romeo i Julia zakochują się w sobie na pierwszy wzrok podczas balu maskowego i postanawiają być razem pomimo przeciwności losu.

Dramat przedstawia wiele motywów, w tym miłość, konflikt między rodzinami, lojalność, oraz przeznaczenie. Ich miłość jest jednak tragicznie skazana na zgubę, gdyż konflikt między ich rodzinami prowadzi do serii wydarzeń, które kończą się śmiercią kochanków.

Romeo i Julia porusza wiele uniwersalnych tematów, które wciąż są aktualne nawet po wiekach od napisania sztuki, takie jak miłość, nienawiść, lojalność i przemoc.


Źródło: hola.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe (Sam Levy)

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.