Tom Hardy i reżyser Venoma niepewni kategorii wiekowej filmu

Do premiery Venoma pozostaje już niewiele ponad miesiąc, więc jedną z palących widzów kwestii jest kategoria wiekowa filmu. Będzie R czy PG13? Okazuje się, że nie wiedzą tego jeszcze również reżyser Ruben Fleischer oraz odtwórca tytułowej roli Tom Hardy.

Ostatnie raporty amerykańskich mediów wskazują, że wytwórnia Sony nalega, by Venom był produkcją skrojoną pod kategorię wiekową PG13, która pasowałaby do pomysłu tworzenia filmowego uniwersum, ale mniej do komiksowej postaci Venoma, kosmicznej istoty znanej z krwiożerczości. Jaki ostateczny kształt przybierze film nie wiedzą jeszcze reżyser Ruben Fleischer oraz gwiazda produkcji Tom Hardy, chociaż z tonu ich wypowiedzi można wywnioskować, iż wydają się być pogodzeni z tym, że produkcja nie otrzyma wyższej kategorii wiekowej. Ich zdanie na ten temat znalazło się w magazynie Total Film, którego tematem najnowszego numeru był właśnie Venom.

Zobacz również: Przegląd polskich seriali. Co pojawi się w najbliższych miesiącach?

Reżyser Zombielandu dał do zrozumienia, że chciał zrobić film bliski oryginałowi, ale narzucone zostały mu pewne ograniczenia w kwestii pokazywania brutalności.

Jesteśmy ciekawi jak to się skończy. Przesuwaliśmy limity, tak bardzo jak tylko mogliśmy, by stworzyć film jak najbardziej możliwie wierny komiksowej wersji. [Venom] to postać, która odgryza ludziom głowy i zjada mózgi. Próbowaliśmy uszanować to tak bardzo jak mogliśmy – powiedział reżyser Ruben Fleischer.

Tom Hardy zwrócił uwagę, że postacią interesują się również młodzi widzowie i choć film jego zdaniem może wydawać się chwilami nieodpowiedni dla małoletnich, to jednak kino to biznes, więc spodziewa się każdej decyzji w kwestii ograniczeń wiekowych.

Te filmy to dobra zabawa, więc chce się przyciągnąć jak największą możliwą widownię. Mój syn nakierował mnie na Venoma. Będą tu rzeczy, przez które prawdopodobnie zasłaniałbym mu oczy. To zależy też jak wrażliwi są rodzice dziewięciolatka. Nie mnie to oceniać. Nie wiem jaką dadzą kategorię wiekową, ale może pójść w jedną lub drugą stronę, jeśli będzie to miało sens. Komiksowy oryginał nadaje się by zrobić film gore, jak i sensacyjną czarną komedię – powiedział odtwórca głównej roli Tom Hardy.

Venom twarz zęby profil

fot. materiały prasowe

O filmie Venom:

Venom to pierwszy z planowanej serii spin-offów Spider-Mana oraz film rozpoczynający Sony’s Universe of Marvel Characters (SUMC). Fabuła przedstawi historię reportera Eddiego Brocka, który prowadzi śledztwo wobec medycznej korporacji dra Carltona Drake’a eksperymentującej z łączeniem ludzi i kosmicznego symbionta. W trakcie dziennikarskiego dochodzenia w jego ciele zadomawia się obca istota, która zaczyna przejmować nad nim kontrolę.

Zobacz również: Venom – pełny zwiastun produkcji o przeciwniku Spider-Mana!

W główną rolę w filmie reżyserowanym przez Rubena Fleischera wcieli się Tom Hardy. W obsadzie znaleźli się również:  Woody Harrelson, Michelle Williams, Scott Haze, Jenny Slate, Riz Ahmed, Reid Scott oraz Sope Aluko. Szczegóły fabuły Venoma nie są nam do końca znane, ale jak podaje reżyser filmu, będzie ona bazowała na komiksach Lethal Protector oraz Planet of the Symbiotes.

Według Sony produkcja ma funkcjonować w świecie Spider-Man: Homecoming i być „dodatkiem” do Kinowego Uniwersum Marvela. Kevin Feige, szef Marvel Studios, orzekł jednak, że jest to oddzielna produkcja i nie ma planów włączenia jej do MCU.

Premiera obrazu została zaplanowana na 5 października 2018 roku.

Źródło: Bloody Disgusting / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?