AdvertisementSony nazwało własne uniwersum filmów z postaciami z Marvela. Jakie filmy w nim zobaczymy?

Sony to jedna z ostatnich firm, która posiada niezależne od Disneya prawa do bohaterów znanych z kart komiksów Marvela. Począwszy od tegorocznego Venoma, amerykańska wytwórnia zamierza rozwijać serię filmów, które mają rozgrywać się w ramach jednego filmowego świata. Śladem konkurencji Sony postanowiło nadać nazwę temu uniwersum. Projekt ten otrzymał miano Sony’s Universe of Marvel Characters, czyli w skrócie – SUMC.

Do SUMC należeć będą filmy opowiadające o bohaterach i złoczyńcach zasiedlających świat znany z komiksów o Spider-Manie. Pajączek obecnie został wypożyczony Disneyowi i Marvel Cinematic Universe, więc wytwórnia koncentruje się na postaciach jego nemezis, które będą przedstawiane w formie antybohaterów. Pierwszym obrazem z serii będzie wspomniany wcześniej Venom. Film o symbioncie wyreżyserował Ruben Fleischer, a  w głównej roli pojawi się Tom Hardy. Następnym będzie zaś historia o naukowcu wampirze Morbius, której gwiazdą będzie Jared Leto.  W fazie poszukiwań scenarzystów są natomiast filmy koncentrujące się na postaci Kraven the Hunter oraz komiksach Silk (superbohaterka pochodzenia koreańskiego), Jackpot (superbohaterka po czterdziestce) i Nightwatch (czarnoskóry superbohater). Ponadto na rzecz solowych filmów o Black Cat i Silver Sable zrezygnowano z rozwijania projektu Silver and Black. Decyzja wynika z tego, że Sony chce stawiać na jak największą ilość filmów prezentujących bohaterów kobiecych i należących do mniejszości etnicznych. Ponadto włodarze zainspirowani sukcesami Logan: Wolverine oraz Deadpoola chcą eksperymentować z wyższymi kategoriami wiekowymi i różnorodnymi budżetami produkcji.

spider man z tarczą kapitana ameryki

fot. kadr z filmu Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Venom trafi do polskich kin 5 października. Oprócz Toma Hardy’ego w filmie wystąpią także: Woody Harellson, Michelle Williams, Scott Haze, Jenny Slate, Riz Ahmed, Reid Scott oraz Sope Aluko.

Źródło: Variety / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?